Aydos, Kemerburgaz, Belgrad Ormanı açık mı? Ormanlara giriş yasak mı?

Aydos, Kemerburgaz, Belgrad Ormanı açık mı? Ormanlara giriş yasak mı?

Ormanlara giriş yasağı dolayısıyla geçtiğimiz ay süresince kapalı yakalanan ormanların Eylül ayında da kapalı olup olmadığı merakla araştırılmaya başlandı. İstanbul ve Antalya Valiliği tarafından yayımlanan

Ormanlara giriş yasak mı ve mangal yapılıyor mu suali yanıt buldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, orman yangınlarıyla gayret kapsamında uygulanan ormanlara giriş yasağının 30 Eylül'e uzatıldığını açıkladı. İstanbul'da orman yangınlarıyla gayret kapsamında ormanlara girme, orman etrafında ve içinde mola verme, piknik yapma yasakları 30 Eylül Perşembe günü saat 24.00'e kadar uzatıldı. Buna göre Aydos, Kemerburgaz, Belgrad Ormanı da bu kapsamda yakalanacak.

ORMANLARA GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR MU?

Valilikten mevzu ile alakalı yapılan açıklamada, "Orman Bölge Müdürlüğünün 31.08.2021 tarihli arzlarıyla önümüzdeki günlerde şehrimizde orman yangınlarının vuku bulabileceği değerlendirilerek, ulusal mirasımız olan ormanlarımızı gözetmek emeliyle Valiliğimizce; 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 74. maddesi ve 5442 sayılı Şehir Yöneti Kanunu'nun 9 ve 66. maddeleri uyarınca alınan 2021/2 sayılı karar kararları uyarınca, alttaki kararlar alınmıştır. Alınan kararlar yönünde; şehrimiz hudutları dâhilindeki ormanlık alanlara giriş yasağı 30.09.2021 Perşembe günü saat 24.00'e kadar uzatılmıştır. Saygıdeğer İstanbullu hemşehrilerimize bugüne kadar gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, ormanlık alanlarımızın her türlü riskten korunması için yardımlarının devamını diliyoruz." denildi.

Antalya Valiliği de eş bir karar ile bu zamanı uzattı.