Aytemiz Alanyaspor, Eyüpspor'dan Erencan Yardımcı'yı kiralık olarak kadrosuna kattı

Aytemiz Alanyaspor, Eyüpspor'dan Erencan Yardımcı'yı kiralık olarak kadrosuna kattı

Devre arasında kadrosuna yardım yapmak için çalışmalarını sürdüren Aytemiz Alanyaspor, Eyüpspor'la Erencan Destekçi'nın 6 aylığına kiralanması mevzusunda uyuşmaya vardı.

Süper Lig takımı Aytemiz Alanyaspor, İtalyan teknik adam Francesco Farioli'nin istediği yönünde Eyüpspor'dan 19 yaşındaki golcü Erencan Destekçi'yı resmen istedi.

EYÜPSPOR 6.5 MİLYON EURO İSTEDİ

Eyüpspor, Erencan Destekçi için kapısını çalan Aytemiz Alanyaspor'dan 6.5 milyon Euro bonservis değeri arz etti.

6 AYLIĞINA KİRALIK OLARAK EL SIKIŞILDI

İstanbul takımı, Galatasaray'dan 500 bin Euro'ya transfer ettiği Erencan için 6.5 milyon Euro bonservis fiyatı arz edince taraflar 6 aylık kiralama mevzusunda uyuştu.

Alanyaspor, Erencan Destekçi karşılığında değiş tokuşta Ahmet Ildiz'i Eyüpspor'a yollayacak.

Aytemiz Alanyaspor, Eyüpspordan Erencan Yardımcıyı kiralık olarak kadrosuna kattı

HAZIRLIK MAÇINDA FARIOLI'NİN DİKKATİNİ ÇEKTİ 

Sezona Fatih Karagümrük'ün başında başlayan ancak yollarını ayırdıktan sonra Alanyaspor'un başına geçen Francesco Farioli'nin Erencan'ı bizzat istediği bilindi.

Fatih Karagümrük'le Eyüpspor arasında oynanan hazırlık maçında Erencan'ı izleyip hoşlanan İtalyan teknik adam, Alanyaspor'un başına geçmesinin ardından oyuncuyu ekibinde görmek istediğini belirtip alınması için direktif verdiği bilindi.

"ERENCAN DESTEKÇİ'YI BELKİ 10 KATINA SATACAĞIZ"

Galatasaray'dan Eyüpspor'a transferi çok konuşulan Erencan Destekçi hakkında geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız, "Erencan Destekçi hadiseden sonra Galatasaray'dan transfer yapmaya çekiniyoruz. Erencan'ı şu anda Süper Lig'den Hatayspor ve Alanyaspor kiralık istiyor. 1. Lig'den de Adanaspor kiralık istiyor. 3 ekibin de futbol şube mesulleri ile görüştük. Erencan ile alakalı kararı vereceğiz. Umut Bulut'un o pozisyondaki performansından dolayı Erencan çok fazla forma uğru bulamadı. Erencan'a da bize de transfer sürecinde çok haksızlık yapıldı. Erencan'ı belki de aldığımız fiyatın 10 katına satacağız. Pa Dibba ile sohbet ederken 'Avrupa'nın en ehemmiyetli kulüplerinde oynar' demişti. Erencan tekerrürden Galatasaray'a döner mi? Bununla alakalı meşru koşulları tahlilimiz gerekli" ifadelerini kullanmıştı.

Aytemiz Alanyaspor, Eyüpspordan Erencan Yardımcıyı kiralık olarak kadrosuna kattı

EYÜPSPOR PERFORMANSI

2020-2021 sezonunun devre arasında 475 bin Euro karşılığında Galatasaray'dan Eyüpspor'a transfer olan 19 yaşındaki santrfor bu sezon Eyüp'te 2'si ilk 11, 9 maçta vazife aldı ve 2 gol, 1 de asist yaptı.

Galatasaray'da yetişen Erencan Destekçi, altyapı liglerinde toplamda 79 maçta 22 defa fileleri havalandırdı.