‘Babam parasını genç kızlarla harcıyor’ dedi, 11 bin 421 dolar istedi

‘Babam parasını genç kızlarla harcıyor’ dedi, 11 bin 421 dolar istedi

Fibula Mücevherat’ın sahibi ve turizmci Öztürk Şerefoğlu’nun parasını genç kızlara tükettiğini ve nafaka ödemediği için takviyeye yoksul hale geldiğini öne süren kızı Leal Darya Şerefoğlu, 11 bin 421

Türkiye’nin önde gelen kuyumcularından Fibula Mücevher ile Bodrum’da Vadibükü Otelcilik ile Demirbükü Otelcilik’in sahibi Öztürk Şerefoğlu, 17 sene evvel Veronika Melike Şerefoğlu ile evlendi. Çiftin bu konutluluğundan bugün 18 yaşında olan Leal Darya Şerefoğlu isminde bir kız çocukları dünyaya geldi. Veronika Melike Şerefoğlu, ‘zina, hayata kast, haysiyetsiz hayat sürme ve konutluluk birliğinin esasından sarsılması’ sebebiyle Öztürk Şerefoğlu’na boşanma davası açtı. Çiftin davası iki yıldır başka duruşmada devam ederken, Öztürk Şerefoğlu’na bir dava da kızı Leal Darya Şerefoğlu’ndan geldi. Leal Darya Şerefoğlu, 18 yaşına geldiği için babasının ödediği nafakanın kesildiği bahanesiyle Aile Duruşması’ne müracaat eterek 11 bin 421 dolarlık nafaka davası açtı.

'ÖDEYEBİLECEK EFORDA'

Müvekkilinin Güney Karolina Üniversitesi’nde Hoş Sanatlar Kısmı’ne kabul edildiğini dava arzuhalinde belirten Leal Darya Şerefoğlu’nun avukatı, “Çocuğun eğitim giderleri toplam 11 bin 421 doları bulmaktadır. Mali olarak dünyanın en bedelli 100 lüks markası listesine giren oteli olan Öztürk Şerefoğlu, rahatlıkla çocuğunun eğitim giderlerini karşılayabilecek efora sahipken, kızını bu dayanaktan yoksun vazgeçmiş, genç kızlarla zaman geçirip onlara cinsli cinsli armağanlar almıştır” dedi.

'DEVLETTE OKUDUK'

Öztürk Şerefoğlu’nun avukatı yanıt arzuhalinde, “Müvekkilim, her ay parasal imkânı el vermese de kızı için ödemelerini yapmaktadır. İşleri bozulan müvekkilin, özel mektep parasını ödeyebilecek eforu yoktur. Müvekkilin genç kızlarla ilişkisi olduğu iddiası ise palavradır” dedi. Davanın ilk mahkemesinde şahit olarak dinlenen Öztürk Şerefoğlu’nun ilk eşinden olan iki çocuğu, kendilerinin lise ve üniversiteyi devlet mektebinde okuduklarını, eğitim hayatı süresince de babalarının harçlık dışında kendilerine bir takviyelerinin olmadığını söyledi. Duruşma noksanlıkların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

EŞİ BOŞANMA DAVASI AÇMIŞTI

Veronika Melike Şerefoğlu, eşinin devamlı kendisini kandırdığını, evin her tarafına kameralar yerleştirerek konuta tutukladığını, tehdit ve silah güçüyle canına hedeflediğini iddia ederek boşanma davası açmıştı. Veronika, kızı ve kendisi için aylık 50 bin lira nafaka ile 10 milyon lira tazminat istemişti.