Bağcılar'da mahalleyi savaş alanına çeviren kavga! 'Gözleri kararmıştı öldüreceklerdi'

Bağcılar'da mahalleyi savaş alanına çeviren kavga! 'Gözleri kararmıştı öldüreceklerdi'

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde tekstil atölyesinde çalışan emekçi, misyon yerini değiştiren işvereniyle tartıştı. Müzakere gelişince, emekçi akrabalarıyla beraber dükkanına baskın yaptı. Ardından da

Bağcılar 100. Sene Mahallesi'nde dün saat 13.00 sıralarında, tekstil atölyesinde çalışan bir emekçi, misyon yerinin değiştirilmesine tepki gösterdi. İşvereni Kadir Sakçı'yla tartışan emekçiye, aynı odada bulunan bir birey saldırdı. İşverenin yeğeni olduğu bilinen birey, emekçinin suratına kafasıyla vurdu.

Emekçi oradan böldükten bir zaman sonra, bu kere akrabalarıyla beraber geldi. Taraflar arasında itiş kakış yaşandı. Polis ekipleri tarafları soğukkanlılaştırmaya çalışırken, münazarada yaralanan 3 birey ambulansla sağlık kurumuna götürüldü.

İŞVEREN EMEKÇİSİNİN EVİNİ TAŞLADI

Münazaradan sonra, bu kere işveren akrabalarıyla beraber emekçinin oturduğu konuta giderek, küfür ve hakaret ederek, taş ve sopa fırlattı. Konuttakiler saksı ve muhtelif eşyaları alta attı. Polis ekipleri bu kere emekçinin evine geldi.

Bağcılarda mahalleyi savaş alanına çeviren kavga Gözleri kararmıştı öldüreceklerdi   Tartışma bir kere daha böldü. Tartışma anları cep telefonu ve güvenlik kameralarına yansıdı. Bağcılarda mahalleyi savaş alanına çeviren kavga Gözleri kararmıştı öldüreceklerdi
"GÖZLERİ KARARMIŞTI ÖLDÜRECEKLERDİ"

Mahalle serinkanlıyı Hilal Acısu, "Tartışma vardı bakalım dedik, taşlar fırlatılınca içeri girdik. Herkes koştu. Sonra buraya geldiler, konuta gidince onlar da peşinden gitti, sırçaya taş ve makas attılar. Konutu bastılar, gözleri kararmıştı öldüreceklerdi" dedi.

Bağcılarda mahalleyi savaş alanına çeviren kavga Gözleri kararmıştı öldüreceklerdi
"KEPENKLERİ İNDİRMEK ZORUNDA KALDIK"

Esnaf Murat Deligözoglu, "Taşlar, sopalar, bıçaklar iki taraf birbirine girdi. Sırçayı çerçeveyi taşladılar. Biz esnaf olarak kepenkleri indirmek zorunda kaldık. Polisler dahi hadiseye müdahale edemedi. TOMA'lar geldi. Yaralılar hakkında bilgimiz yok" diye konuştu.