Bahaddin Güneş: "Ağabeyim Şenol Güneş TFF Başkanı olursa..."

Bahaddin Güneş: "Ağabeyim Şenol Güneş TFF Başkanı olursa..."

Trabzonspor'da 38 sene evvel alınan şampiyonlukta kadroda bulunan ve şu anda TFF 2'nci Lig takımlarından Afjet Afyonspor'u çalıştıran Bahaddin Güneş, Sporlig mecmuasına açıklamalarda bulundu.

Sezon başında teknik direktör Abdullah Avcı'ya şampiyon olacaklarını söylediğini belirten Güneş, "Abdullah öğretmen ile görüşmüştüm. Hatta 3,4 tane oyuncu almıştın onlardan. Öğretmenim bu yıl burada şampiyonluk görüyorum demiştim. O da bana 'Şampiyon olursak vallahi dile benden ne dilersen' diyerek mizah yapmıştı" diye konuştu.

"KOMPAKT VE KAZANMAKTAN BAŞKA BİR GÖRÜŞÜ OLMAYAN BİR EKİPTİK"

Bordo-mavili takımda yaşadığı şampiyonluk senelerinde birlik ve beraberliğin en büyük gizem olduğunu dile getiren Güneş, "O yarıyılda dostluğun, birlik beraberliğin, sevgi ve hürmetin büyük olduğu bir ekip vardı. Kompakt ve kazanmaktan başka bir görüşü olmayan bir ekiptik. Çok az gol atmıştık yanlış andırmıyorsam. 43 tane gol atıp, 14 tane de gol yemiştik. 50 puanla sezonu şampiyon bitirmiştik. Şimdiki puan barajı 70, 80'lerde. 50 puanla ligden düşen ekipler dahi oluyor. Biz o yarıyılda 50 puanla şampiyon olmuştuk" biçiminde konuştu.

"PARA, PUL BİZİM İÇİN İKİNCİ TASARIDAYDI"

O yarıyılda paranın ikinci tasarıda olduğunu dile getiren Bahaddin Güneş, "Abim diye demiyorum. Şenol Güneş'in kardeşiyim. Çok az gol yiyordu. Çok iyi bir savunmamız ve orta sahamız vardı. Kalemize top gelmiyordu. 1 tane gol atıp, maçı tamamlıyorduk. Acemi bir ruhla oynuyorduk. Para, pul bizim için ikinci tasarıdaydı. Forma ve şehre olan istekten dolayı zaferliler geldi ve şampiyonluklar yaşadık. Natürel çok hoş günlerdi" ifadelerini kullandı.

Bahaddin Güneş: Ağabeyim Şenol Güneş TFF Başkanı olursa...

"TFF BAŞKANI OLURSA TÜRK FUTBOLU İÇİN ÇOK BEREKETLİ OLUR"

Abiyi Şenol Güneş'in adının TFF başkanlığıyla anılmasıyla alakalı da konuşan Bahaddin Güneş, "TFF Başkanı olursa Türk futbolu için çok bereketli olur. Şenol öğretmeni Beşiktaş çok istedi. Zira orada 2 şampiyonluk yaşadı. Beşiktaş camiası onu çok beğeniyor. Onun konumu ne olacak öğrenmiyorum. Dubai'den, Birleşik Arap Emirlikleri'nden, Avrupa'dan öneriler var kendisine. Fransa'da St. Etienne istiyor. Öğretmenin kafası karmaşık, şu an beklemede. Ben şu an için olası olamayacağını düşünüyorum. Düşüncem yurt dışına gider, bir yılını orada geçirip daha sonra TFF Başkanlığını düşünebilir" dedi.