Bahçeşehir'de göletteki ördekleri çaldığı iddia edilmişti! 'Komşular rahatsız oldu, bırakmak istedik'

Bahçeşehir'de göletteki ördekleri çaldığı iddia edilmişti! 'Komşular rahatsız oldu, bırakmak istedik'

İstanbul Bahçeşehir'de göletteki ördekleri çantasına koyarak çaldığı istikametinde sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından ördeklerin sahibi olduğu ortaya çıkan Zeynep El Zuheyri konuştu. Zuheyri,

Bahçeşehir'de geçtiğimiz pazar günü sosyal medyada bir kadının ördekleri gölden alarak çantasına koyduğu istikametinde görüntülerler paylaşıldı. Yabancı tebaalı kadınların ördek çaldığı biçiminde paylaşılan görüntüler üzerine emniyet çalışma başlattı.

Çalışmalar neticesinde görüntülerdeki kadının Irak tebaalı Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi. El Zuheyri emniyetteki ifadesinin ardından hür vazgeçildi.

Bahçeşehirde göletteki ördekleri çaldığı iddia edilmişti Komşular rahatsız oldu, bırakmak istedik

"ÖRDEKLERİ BIRAKMAMIZA VAZİFELİLER İZİN VERMEDİ"

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle alakalı konuşan El Zuheyri, “Konutta geliştirdik. Biz de gittik. Bahçeşehir'de ördekler olduğunu gördük. Biz de 'Bunlar gelişti' dedik. Konutta ses yapıyordu. Oraya gittiğimizde ördekleri vazgeçmemize vazifeliler izin vermedi. Biz de ördeklerimizi geri getirdik. Oradakiler bizim resmimizi çekti. 'Bunlar benim ördeklerim, resmimizi sürükleme' dedim. Resmimizi çektiler. Polis de gelip ifademizi aldı. Geliştikleri için sesleri çok çıkıyordu. Komşular rahatsız oldular. Rahatsızlıktan dolayı biz de oraya vazgeçmek istedik. Bunlar konutta yaşadığı için göle vazgeçersek can vereceğini söylediler. O surattan vazgeçmedik. Bunlar daha evvelden hiç suya girmediler. Vazgeçersek can verir diye vazgeçmedik. Hayvanları besleyecek özel bakıcılar bulacağız. Onlara baktırırız. Gün içinde gidip bakarız" dedi.

Daha sonra telefonuyla sürüklediği ördeklerin resimlerini kameralara gösterdi.

Bahçeşehirde göletteki ördekleri çaldığı iddia edilmişti Komşular rahatsız oldu, bırakmak istedik

EMNİYET AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Çok konuşulan görüntülerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:
"17.07.2022 tarihinde saat 16.00 sıralarında bazı Sosyal Medya platformlarında yer alan videolarda, Başakşehir ilçesi Bahçeşehir Semtindeki bir parkta, 2 kadın kişinin gölette yüzen kazları çantalarına koyarak çaldıkları istikametinde paylaşımlar yapılmıştır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü misyonlularınca mevzuyla alakalı yapılan çalışmalarda parkın güvenliğinden mesul personeller ile görüşülmüştür. Yapılan görüşmelerde kazların kadın bireylere ait olduğu tanımlanmış, kazları gölete vazgeçmek isteyen bireylere güvenlik misyonlularının mani olması üzerine, bireyler kazları tekerrür yanlarına alarak parktan böldükleri anlaşılmıştır."