Bakan açıkladı! Doğal gaz desteğinde ödeme tarihi belli oldu

Bakan açıkladı! Doğal gaz desteğinde ödeme tarihi belli oldu

Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanı Derya Yanık, Sarıkamış Anma Aktiflikleri’ne katıldı. Sarıkamış mirasını taşımanın ehemmiyetinden bahseden Derya Yanık CNN TÜRK’e yaptığı açıklamada natürel gaz takviyesinde

Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanı Derya Yanık, bu sene Sarıkamış için son derece geniş katılımlı büyük bir program organize ettiklerini söyledi. ‘Tarih bizim için yalnızca geride kalmış vakalar tamı değildir diyen Bakan Yanık, “Tarih bir şuurdur, gelecek projeksiyonunun kodlarının yazıldığı yerdir. Biz halkımızın üzerine titreyen bir kavrayışın taraftarlarıyız.” açıklamasında bulundu.

NATÜREL GAZ YARDIMI MART AYINDA

Natürel gaz yardımı ile alakalı açıklamalarda bulunan Bakan Yanık, "Biz çalışıyoruz, programımız hemen hemen şekillendi. Üzerinde azıcık daha çalışmamız gerekiyor. Allahın İzniyle şayet olası olursa mart ayı gibi yurttaşlarımıza ödemelerimizi hakikatleştirmeye çalışıyoruz. Isınma dayanağı yaptığımız bir grup var. Her yerde kömür kullanımı olmayabiliyor. Natürel gaz altyapısının oluştuğu, destek alması gereken yurttaşlarımız oluyor. Dolayısı ile hem etraf pakliği açısından hem de yurttaşlarımıza katkısı açısından doğalgaz dayanağımıza çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

ÇOCUK PROFİLİ ARAŞTIRMASI YAPILACAK

Bakan yanık laflarını şöyle bitirdi:

Biz Bakanlık olarak çalışma alanlarımızın tamamında çalışıyoruz. Gerek Kadın Gerek çocuk gerek aile profili ile alakalı araştırmayı yapıyoruz. Ondan sonra o araştırmaların neticelerine göre hedef kitlemizin lüzumlarını bildikten sonra siyasetler yapıyoruz. 2022 seneyi içerisinde Türkiye çocuk araştırması, Türkiye ergen profili araştırması, üniversite gençliği araştırması ve Türkiye aile yapısı araştırmasını yapacağız.

Gözden KaçmasınYeni dönem yarın başlıyor 50 ilde uygulanacak...Yeni yarıyıl yarın başlıyor! 50 şehirde uygulanacak...Haberi görüntüle