Bakan Akar, Almanya, Karadağ ve İtayla Savunma Bakanları ile görüştü

Bakan Akar, Almanya, Karadağ ve İtayla Savunma Bakanları ile görüştü

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, Brüksel'deki NATO Karargahı'nda Almanya Korunma Bakanı Christine Lambrecht, Karadağ Korunma Bakanı Rasko Konjevic ve İtalya Korunma Bakanı Lorenzo Guerini ile görüştü.

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Korunma Bakanları Buluşması dolayısıyla geldiği Belçika'nın başşehri Brüksel'de ikili görüşmelerine devam ediyor. Bakan Akar, NATO Karargahı'nda Almanya Korunma Bakanı Christine Lambrecht, Karadağ Korunma Bakanı Rasko Konjevic ve İtalya Korunma Bakanı Lorenzo Guerini ile görüştü.

Görüşmelerde, ikili ve bölgesel korunma ve güvenlik mevzularında görüş alışverişinde bulunulduğu aktarılarak, Akar’ın Amerika Birleşik Devletleri koordinesinde, Ukrayna’daki büyümelerin ele alındığı “Ukrayna Korunma Temas Grubu Buluşması”na katıldığı belirtildi. Mevzubahisi buluşma daha evvel de 26 Nisan’da Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde reelleştirilmişti.

Öte yandan Bakan Akar, daha evvel ise NATO Karargahı’nda Gürcistan Korunma Bakanı Juansher Burchuladze ve Ukrayna Korunma Bakanı Oleksii Reznikov ile toplanmıştı.