Bakan Akar'dan komutanlarla hudut hattında denetleme

Bakan Akar'dan komutanlarla hudut hattında denetleme

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, birliktesiki Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ve Kara Güçleri Komutanı Avsever ile sınır hattında tahlilde bulunup, sorgulama yaptı. Bakan Akar ayrıca, Pençe Kilit Harekâtı’nda

Bakan Akar, birliktesiki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Güçleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır güvenliğine müteveccih analiz ve sorgulamalarda bulunmak için Hatay'a geldi.

Hatay Havalimanı'nda Vali Rahmi Doğan, 6'ıncı Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve öbür yetkililerce karşılanan Bakan Akar, buradan hududun sıfır noktasına hareket etti.

Şehit Yüzbaşı İlker Acar Sınır Karakolu'na gelen Akar, 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu'dan sınır tekmili aldı.

Sınır Karakol Komutanı'na, Türk sancağını öperek emanet eden Bakan Akar temkinlerle alakalı brifing aldı, gözetleme kulesine çıkarak sınırı araştırdı. Bakan Akar ile komutanların sınır hattındaki tahlilleri sürüyor.

Bakan Akardan komutanlarla hudut hattında denetleme MEHMETÇİK ANNELERİNE SÜRPRİZ ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

Sınır güvenliğine müteveccih alınan ihtiyatları yerinde araştıran Bakan Akar, birliktesiki komutanlarla Şehit Yüzbaşı İlker Acar Sınır Karakolu'na da gitti. Brifingin ardından gözetleme kulesine çıkan Akar, burada nöbet yakalayan Mehmetçikten sınır tekmili aldı. Araziye müteveccih bilgi alan Akar, daha sonra askerlere annelerinin Anneler Günü'nü kutlayıp kutlamadıklarını sordu. Askerden 'Zamanım olmadı' yanıtını alan Bakan Akar, karakol komutanına telefon edilmesi direktifini verdi.

Bakan Akardan komutanlarla hudut hattında denetleme Ceyhun Maraşlı adlı askerin annesi ile görüşmesinin ardından telefonu alan Bakan Akar, " Aslan gibi delikanlı yetiştirmişsiniz sizleri tebrik ediyorum. Vatanına, ulusuna büyük bir fedakarlıkla sınır hattında hizmet ediyor. Onunla ne kadar iftihar duysanız azdır. Hürmetlerimizi sunuyor Anneler Günü'nüzü kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

Maraşlı'nın annesi de "Sizlerden Allah razı olsun telefonunuzla çok mutlu oldum. Ceyhun sizlere emanet, biliyorum ki o emin ellerde" diye konuştu.

Bakan Akardan komutanlarla hudut hattında denetleme Terhisine bir hafta kaldığını belirten bir öbür nöbetçi Özcan Harman 'ın annesi ile de görüşen Bakan Akar, "Böyle bir delikanlıyı yetiştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Buradan kuş uçurtmuyorlar" dedi.

Harman'ın annesi de Anneler Günü'nü kutlayan Bakan Akar'a teşekkür etti, telefonla görüşmekten dinlediği memnuniyeti dile getirdi. 

73 TERÖRİST TESİRSİZ HALE GETİRİLDİ

Ulusal Korunma Bakanı Akar, Pençe Kilit Harekâtı’nda şu ana kadar 73 teröristin tesirsiz hale getirildiğini bildirdi.