Bakan Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyon tahribatından koruyacağız

Bakan Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyon tahribatından koruyacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hükümetin çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından gözetecek çalışmalarının olduğunu belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulusunun ardından gazetecilerin kamu çalışanlarının senenin ikinci yarısı için ücretlerine yapılacak enflasyon farkı zammıyla alakalı sorularını cevapladı.

TAHRİBATTAN KORUYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı çoğalışları ve değişik tertip etmelerle dar kazançlıların alım eforunu azıcık daha iyileştireceğiz" ifadelerine ait değerlendirmelerinin sorulması üzerine Bilgin, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise reelleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını andırdırdı.

Hükümet olarak çalışanları, emeklileri enflasyonun tahribatından gözetecek çalışmaların olduğunu belirten Bakan Bilgin, haziran ayı enflasyon sayılarının açıklanmasıyla beraber çalışmaya ait yol haritasını tanımlayacaklarını kaydoldu.

Son günlerin en çok merak edilen başlığı olan enflasyon farklarıyla alakalı Erdoğan da senenin ikinci altı ayına işaret ederek, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı çoğalışları ve değişik tertip etmelerle dar kazançlıların alım eforunu azıcık daha iyileştireceğiz" demişti.

Memur ve memur emeklilerine toplu kontratta aldıkları zam oranı, ilk 6 aylık enflasyon oranının altında kalması halinde enflasyon farkı ödeniyor.