Bakan Elvan: Esnafımızı yalnız bırakmayacağız

Bakan Elvan: Esnafımızı yalnız bırakmayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Esnafımız bizim için değerlidir, kıymetlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin sorunlarını en aza indirmek adına…

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Esnafımız bizim için değerlidir, değerlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin karşılaştığı meseleleri en üye indirmek hesabına değişik destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonraki dönemde de esnafımızı yalnız bırakmayacağız." ifadesini kullandı.

Elvan, Bakanlık toplantı salonunda Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve İdare Heyeti azalarını kabul etti.

Toplantıya ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Elvan, "Esnafımız bizim için değerlidir, değerlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin karşılaştığı meseleleri en üye indirmek hesabına değişik destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonraki dönemde de esnafımızı yalnız bırakmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Elvan, TESK idaresiyle gerçekleştirdikleri toplantıda esnafın meselelerini, beklentilerini ve taleplerini ele aldıklarına işaret ederek, "Sayın Bendevi Palandöken ve kuruluna değerli fikirleri için teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar." ifadelerini kullandı.

Bakan Elvan, bugün ayrı olarak Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) idareleri ile de ayrı ayrı görüşecek.