Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Altılı masa' eleştirisi: Altında başkaları üstünde başkaları var

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Altılı masa' eleştirisi: Altında başkaları üstünde başkaları var

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, muhalefetin altılı masasını tenkit eterek, "Görüyorsunuz bazı masalar kuruluyor, kalkıyor. Yiyip-içip muhabbet ediyorlar. O masalardan bir şey çıkmaz.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, esnafı ziyaret etti. Vatandaşlarla yakından ilgilenen Bakan Karaismailoğlu ardından AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Filyos-Zonguldak arasındaki yol imal çalışmalarını yerinde araştırdıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Bugün Çaycuma’dan girdik batısındayız. Çaycuma, Filyos, Çatalağzı, Kilimli, Zonguldak merkez ve Ereğli'deyiz. Eriştirme alt yapı yatırımları erişim noktasında Türkiye'nin her bir yerinde devam ediyor. Ülkemizin doğusu, batısı, kuzeyi güneyi fark etmiyor. Hakkari'ye ne yapıyorsak Edirne'ye de benzerini yapıyoruz. Zonguldak en kıymetli şehirlerimizden birisi. Ereğli de en bedellilerimizden birisi. Çaycuma Filyos arasında yollarımızı başladılar müteahhitler harıl harıl çalışıyor. Filyos Limanı Sultan Abdülhamid'in 150 senelik düşüydü. Onu da tamamlamak muvaffak olmak AK Parti hükumetlerine ve Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki kadrolara kısmet oldu. 150 senelik bir hayali tamamladık. 125 milyon tonluk senelik elleçleme kapasitesi olan limanımız sondaj gemilerimize konut sahipliği yapıyor. Zonguldak aynı zamanda hem çıkartılan gazla Türkiye'nin ekonomisine ve geleceğine çok büyük katkı sağlayacak. Bedeli daha da artan şehrimiz oldu. Yeniden Filyos-Çatalağzı arasında tüneller viyadükler mükemmel çalışmalar var. Zonguldak ve Türkiye bu yatırımları hak ediyor. Allahın İzniyle en erken zamanda tamamlayacağız. Çatalağzı-Kilimli arasındaki çalışmalar devam eriyor. Zonguldak merkezi yakından ilgilendiren Teoman Duralı öğretmenimizin ismine yapılan tüneller bütün 4.5 kilometre yolu kısalttı. 35 dakika süren yolu 5 dakikaya indirdi. Zonguldak içine girmeden trafiği gevşeterek senelerin tasarılamasını tamamlamak yeniden AK Parti kadrolarına kısmet oldu. Bugün de Ereğli'deyiz. Ereğli-Devrek yolu bize emanet. Biz o yolu en kısa zamanda tamamlayacağız. Bundan da hiçbir kaygınız olmasın. Ereğli Devrek yolunu biz üzerimize aldık. Allahın İzniyle 2023 tercihleri evveli tamamlamak için gece gündüz çalışacağız. Bundan hiç kaygınız olmasın. Alaplılı kardeşlerimiz de Alaplı-Yığılca yolunu bekliyorlar. Meselelerini ortadan kaldırdıktan sonra süratlice ilerleme sağlayacağız" diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlundan Altılı masa eleştirisi: Altında başkaları üstünde başkaları var

"YOLLAR AKARSU GİBİDİR GİTTİĞİ YERE YATIRIM GETİRİR, İSTİHDAM GETİRİR"

Bakan Karaismailoğlu, 20 senelik süreçte karayolu ağındaki konforun ve niteliğin çoğaldığına dikkat toplayarak, yollar sayesinde trafik kazalarında yüzde 80'e varan eksilmeler olduğunu ifade etti. Bakan Karaismailoğlu, şunları kaydoldu:

"2002 tarihi Türkiye tarihi içinde güzergah veren sanki bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan bir tarihtir 2002 seneyi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti kadrolarının hükümete gelmesiyle artık tam dünyada Türkiye eforunu her alanda sezdirmeye başladı. Artık dünyada Türkiye bu mevzuda ne diye sorulan bir Türkiye var. Bu da Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki AK Parti hükumetlerinin 20 yıldır uyguladığı uzun tasarılı master tasarılı yatırımlar ve planlamalar sayesinde oldu. Kolay olmadı. Bütün 20 sene evvel eriştirme ismine o kadar eksik bir alt yapı vardı ki, bu alt yapıyı en kısa zamanda en kolay ve süratli biçimde karşılamamız gerekiyordu. O surattan oturuldu ve çalışıldı. Bütün 172 milyar dolarlık yatırım yapıldı. Yalnızca eriştirme alanından bahsediyorum. Bu günkü Türk parasına çevirdiğimizde 1 trilyon 600 milyar liralık yatırım yapıldı. Dile kolay. 2002 senesinin ilk senelerinde Türkiye'de 15 bin km yol yapılacak vaadi verildiğinde herkes gülüyordu. Siz hayal satıyorsunuz diyordu. Ama hayal dahi edilemeyen işler bir bir reelleşiyor. Bugün vazgeçin 28 bin 650 kmlik karayolu ağı var. Yatırımlarımızın büyük bir kısmını çok büyük sarih olan karayolları yatırımlarına yaptık. Yollar bir akarsu gibidir gittikleri yerlere bereket, hareketlilik getirir neticesinde yatırım getirir, istihdam ve ihracat getirir. Ülkenin gelişmesini sağlar. Bugün 225 milyar dolara çıkan ticaret hacmimiz varsa bu kadar güçlü alt yapımız sayesinde oluyor. Bunların dolaylı verimleri var. Yapıma, istihdama, tarıma, turizme katkıları var. Bu yollar sayesinde trafik kazalarında yüzde 80’e varan eksilmeler oldu. Yollardaki nitelik, konfor ve güvenlik sayesinde oldu. Bütün senede 12 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz."

Bakan Karaismailoğlundan Altılı masa eleştirisi: Altında başkaları üstünde başkaları var

"HERKES TÜRKİYE'DEN ÇÖZÜM VE YANIT BEKLİYOR"

Topyekün bir kalkınmanın olduğunu anlatan Bakan Karaismailoğlu, 3 gün evvel Türksat 5B uydusunun uzaya fırlatıldığını, önümüzdeki sene Türksat 6A uydusunun uzaya fırlatılacağını kaydoldu. Yaşanan büyümelerin güçlü büyük Türkiye ve dünyadaki gelişmiş en büyük on ekonomiye sahip ülkenin ayak sesleri olduğunu vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, "Bu yollar sayesinde mesafeler kısaldı. Bütün 10 milyar saat tasarruf sağlıyoruz her sene. Aynı biçimde 1 milyar litre mazottan tasarruf sağlıyoruz. Sanayideki, yapımdaki ve istihdamdaki çoğalış, turizmdeki ve tarımdaki çoğalış çoğalarak devam edecek. Yeterli değil ama hayal edilemeyecek işler bir bir bitiyor. Topyekün bir kalkınma bu. Hakkari'de ne yapılıyorsa Sinop, Mersin'de, Edirne'de de aynı şey yapılıyor. Natürel ki yeterli değil. Biz bu günden 2053 senesinin tasarılamalarına başladık. 2053 senesine kadar her sene ne yapacağımız ortada. Biz 2023'ü geçtik. 2053'e kadar da bütün 198 milyar dolarlık yatırım yaparak karayolundaki dağılınmış yol uzunluğumuzu 38 bin kmye çıkartacağız. Demiryolu ağımızı 28 bin kmye çıkartacağız. Neticesinde yeniden vatandaşımıza konfor, yaşam niteliği olarak devam ediyor. Biz üç şey taşıyoruz. Biz insan yük ve bilgi taşıyoruz. Bunu da süratli ve tehlikesiz biçimde taşımak zorundayız. Geçenlerde daha üç gün evvel Türksat 5B uydusunu uzaya fırlattık. 2021 seneyi içerisinde uzaya uydu fırlatan aynı senede iki uydu fırlatan ender ülkelerden bir tanesi olduk. Bunu 20 sene evvelinde söyleseydik bize gülerlerdi. Hayal edilen şeyler asıl oluyor. Şu anda uzayda beş haberleşme uydumuz var. Gözlem uydularımızla beraber 8 uydumuz var. Önümüzdeki sene 10 taneye çıkacak. Zira uydu üretiyoruz. Türksat 6A uydumuzu da bir dahaki sene uzaya fırlatacağız. Bunlar haberleşme, irtibatta yayıncılık niteliği olarak bize dönecek. Güçlü büyük Türkiye ve dünyadaki gelişmiş en büyük on ekonomiye sahip ülkenin ayak sesleri bunlar. O surattan tam dünya Türkiye'nin büyüklüğü, eforunu geleceği yeri gördüğü için herkes artık Türkiyesiz bir tasarılama yapamıyor. Bakın Rusya-Ukrayna savaşında dahi artık Türkiye ne der? Herkes Türkiye'den çözüm ve yanıt bekliyor. Türkiye de buradaki barışçıl ve diplomasi sürecini büyük bir özveri ile devam ediyor. Türkiye sayesinde bu savaş da en kısa zamanda bitecektir" dedi.

Bakan Karaismailoğlundan Altılı masa eleştirisi: Altında başkaları üstünde başkaları var

"O MASALARA KİMSE HAYSİYET ETMİYOR"

Dünyadaki küresel krizler, maliyet dalgalanmaları ve kararsızlığın Türkiye'ye de yansıdığını anlatan Bakan Karaismailoğlu, muhalefetin altılı masasına da tenkitlerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu, laflarını şöyle bitirdi:

"2023 tercihlerimiz çok ehemmiyetli. Bu kadar yatırımlar yapıldı. Hayat kolaylaştı. Tabi ki rahat bir etraf yok. Büyüyen ekonomik güçlükler var. İki senelik Covid-19 salgın sürecinin ertesinden çıktık. İki senelik vakit içerisinde tam dünyada sistemler çöktü. İmaller durdu. Ama biz Türkiye olarak sihrime sayılarını görüyorsunuz. Tam dünyada ekonomiler küçülürken Türkiye dünyanın en süratli gelişen ülkelerinden bir tanesi oldu. Bu sihrime çoğalarak devam edecek. Güçlü alt yapı üzerinde devam edecek. Dünyadaki krizler, küresel krizler maliyet dalgalanması ve kararsızlık Türkiye'ye de yansıyor. Onların neticelerini de görüyoruz. Vatandaşlarımızın kasvet, mesele ve gereksinimlerini de görüyoruz. Allahın İzniyle onların çözüm yolunda da hummalı çalışmamız var. Kimsenin kaygısı olmasın. Bunları çözecek olan Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki hükümetlerdir. Zira başka çözüm bulacak kimse yoktur. Görüyorsunuz bazı masalar kuruluyor, kalkıyor. Yiyip-içip muhabbet ediyorlar. O masalardan bir şey çıkmaz. Altılı masa diyorlar, altında başkaları üstünde başkaları var. O masalarda halkın tasayı yok, o masalarda onların ikballeri, gelecekleri ve sevinçleri var. O masalara kimse haysiyet etmiyor. Vatandaşımız da o masalara haysiyet etmiyor. Şayet bir mesele varsa onu çözecek olan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetlerdir. Vatandaşımız halkımız da bunu çok iyi öğreniyor. Bizler de dava dostları olarak bunları vatandaşımıza, ulusumuza gece gündüz anlatacağız. Vatandaşımızın gönlüne gireceğiz. Çalmadık kapı vazgeçmeyeceğiz. Allahın İzniyle 2023 tercihlerini de güçlü bir biçimde atlattıktan sonra güçlü büyük Türkiye dünyanın gelişmiş en büyük 10 ekonomisine sahip bir ülke olacağız. İşimiz çok hiç ilgisizliğe gelmeyecek işler. Çok işler yapıldı, çok güçlüsurat onurluyuz ama emniyeti elimizden vazgeçmememiz gerekli. Çok çalışmamız gerekli. Vatandaşımızın kafalarındaki şüpheleri ortadan kaldırmamız gerekli. Teşkilatımız bedenin kılcal damarı gibidir. Kılcal damarlar çalışmazsa beden çalışmaz. En alt kademedeki dostlar gibi çalışmak zorundayım ve çalışacağım. Allahın İzniyle bu güçlükleri bu tercihleri hepsini üstünden atacağız. Emel burada vatandır. Vatanımızın selametidir. O surattan hepimiz bu vatan talihine, vatanın büyümesi, ulusumuzun yaşamını kolaylaştıracak çalışmaları artırarak devam ettireceğiz. Allahın İzniyle 2023 tercihlerini de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükumetleriyle bugüne kadar hayal dahi edilemeyen şeyler yapmışsa bundan sonra büyük ve güçlü Türkiye olarak tam dünyaya varlığımızı devam ettireceğiz."

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, ziyaretlerinin ardından ilçeden ufaladı.