Bakan Kasapoğlu: "Yatırımlar, Türkiye'nin spor devriminin en güzel yansımasıdır"

Bakan Kasapoğlu: "Yatırımlar, Türkiye'nin spor devriminin en güzel yansımasıdır"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu yatırımlar; halkın efendisi değil, hizmetkarı olmak üzere yola revan olmuş bir gönül insanının liderliğinde asıllaşan Türkiye’nin spor devriminin

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Konya Megakent Belediyesi tarafından yaptırılan atletizm pistinin açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Müessese’un katılımıyla hakikatleştirildi.

"BURADA İNANÇ, EMEK, ALIN TERİ, SİSTEMLİ ÇALIŞMA VAR"

Yapılan yatırımların Türk sporunun devrimi olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu yatırımlar; halkın efendisi değil, hizmetkârı olmak üzere yola revan olmuş bir gönül insanının liderliğinde asıllaşan Türkiye’nin spor devriminin en hoş yansımasıdır. Spor Devrimi diyoruz ama bunu içi boş bir deyim olarak kullanmıyoruz. Bu iddiamızı galibiyetlerle madalyalarla da destekliyoruz. İşte size bazı sayılar vermek istiyorum. Yalnızca son altı ayda, Ocak ayından Haziran ayına kadar göğsünde ay-yıldızlı formayı taşıyan sporcularımız beynelmilel alanda 34 değişik dalda; 569 altın, 644 gümüş, 866 bronz olmak üzere toplam 2079 madalya kazandı. Bu bir rekor, bu bir iftihar tablosu. Bu galibiyetler nasıl geliyor? Burada inanç var, emek var, alın teri var, sistemli çalışma var. Sporda sürdürülebilir galibiyet için tüm detayların hassasiyetle ilmek ilmek işlendiği bir yapı var. Marifetin tespiti var, beceriyi doğru manipülasyon var. Marifetin doğru kuruluş ve idman bilimleriyle gelişimini sağlıyoruz ve zaferin sürdürülebilir olması için bilimsel çıktılardan faydalanıyoruz” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu: Yatırımlar, Türkiyenin spor devriminin en güzel yansımasıdır

"TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ KONUT SAHİPLİĞİNE BİR DEFA DAHA TAM DÜNYAYI TANIK KILACAĞIZ"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin reelleştirdiği atılımla Avrupa'nın en genç ve çağdaş kuruluşlarına sahip olduğunu belirterek, “Bu güçlü altyapı, kapasite ve çağdaş ihtimaller; bizi beynelmilel organizasyonlarda pek çok kere deneyimli bir konut sahibi noktasına taşımıştır. İşte bunlardan biri olan 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nı 09-18 Ağustos tarihleri arasında Konya’da hakikatleştirecek; hem Konyamızın hem Türkiye’nin güçlü konut sahipliğine bir defa daha tam dünyayı tanık kılacağız. Beynelmilel spor organizasyonları, kuruluş ve organizasyon mahareti gerektirir ama her şeyden evvel konukseverlik ruhu gerektirir. İşte müsamahanın şehri Konya geçmişiyle, kültürüyle, ruhuyla, spora aşık insanıyla tüm dünyaya misal olacak bir organizasyon düzenlemek için hazır. Oyunlara, İslami Dayanışma Spor Federasyonu ISSF ve İslam Teşkilatı İşbirliği’ne abone 56 ülkeden 11 bin 932 müracaat hakikatleştirildi. İslami Dayanışma Oyunları, adıyla müsemma olarak İslam ülkeleri arasında spor yoluyla dayanışmayı kuvvetlendirmek için bir vesiledir" biçiminde konuştu.

Bakan Kasapoğlu: Yatırımlar, Türkiyenin spor devriminin en güzel yansımasıdır