Bakan Kasapoğlu’ndan anneler günü öncesi kız yurduna sürpriz ziyaret

Bakan Kasapoğlu’ndan anneler günü öncesi kız yurduna sürpriz ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anneler Günü evvelinde Atatürk Talebe Yurdu’ndaki talebelere unutamayacakları bir sürpriz yaptı. Türkiye’nin dört bir yanına gidilip, binlerce km

Anneler Günü evveli, GSB Cevizlibağ Atatürk Yurdu’nda kalan talebeler Bakan Kasapoğlu’nun tuhaf sürpriziyle sevinçli anlar yaşadı. Türkiye’nin ünlü şeflerinden Türev Uludağ, bu özel gün için, ailelerinden uzakta yaşayan gençlerin annelerine erişerek onların en beğendikleri yemeklerin tariflerini alırken evlatlarına olan hasret ve özlemlerini de dinledi.

Türkiye’nin dört bir yanına gidilip, binlerce km kat edilerek alınan tarifler yurtta pişirildi. En beğendikleri anne yemeklerinin hazırlandığından haberi olmayan talebeler, sinevizyonda annelerinin özlem kapsayan video iletilerini izlerken göz yaşlarına dominant olamadı. Duygu dolu anların yaşandığı esnada yemekleri Türev Şef’in servis etmeye başlamasıyla afallamışlıkları artan gençlerin suratındaki tebessümme ise görülmeye kıymetti.

Bakan Kasapoğlu’ndan Anneler Günü öncesi kız yurduna sürpriz ziyaret

“Çocuklarınıza kendi evlatlarımız gibi göz kulak olduğumuzdan lütfen emin olun”

Anne tarifi ile hazırlanmış yemeklerle renklendirilen sofraya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da eşlik ederek talebeler ile toplandı. Onların duygu dolu anlarına tanık olan Bakan Kasapoğlu, yayınlanan videoda ise gençlere ve onların ailelerine seslendi.

Kasapoğlu, “Konutunuzdan uzakta, eğitim yaşamını sürdürmenin ne kadar meşakkatli olabileceğini öğreniyoruz. Bizler Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt sistemini rahat etkeniz, yuva sıcaklığını yaşamanız ve sosyal yaşamın tam ihtimallerinden yararlanmanız anlamı ile yaşama geçirdik. Sevgili anneler ve babalar, çocuklarınıza kendi evlatlarımız gibi göz kulak olduğumuzdan lütfen emin olun” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Anneler Günü öncesi kız yurduna sürpriz ziyaret