Bakan Soylu: Çalışmak zorunda olanlara e-başvuruyla izin verilecek

Bakan Soylu: Çalışmak zorunda olanlara e-başvuruyla izin verilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yarın 19.00 haysiyetiyle başlayacak bütün kapanma süreciyle alakalı kritik bir bilgi verdi. Soylu, çalışmak zorunda olanların e-müracaatla izin alabileceğini…

Bakan Süleyman Soylu, bütün kapanmada çalışmak zorunda olanları ilgilendiren bir açıklama yaptı. Soylu, bakanlığın internet sitesinden e-müracaat yapılıp izin alınabileceğini duyurdu.

Bakan Soylu'nun mevzuya ait açıklamaları şöyle:

* Seyahat izin evrakını girecekler, kimler bundan muaf muhakkak. Böylece seyahat evrakı alabilirler. İkinci olarak cenazeyle alakalı yeni bir buton açtık. Kendi cenazenizin TC'sini yazıyorsunuz. Sisteme ilave edilip hakimiyet ediliyor ve 10 şahsa kadar izin verilerek cenazenizi yapabiliyorsunuz.

* Seyahat izni evrakı ve cenaze nakil için e-devlette özel kısım oluşturuldu. E-müracaat Bakanlığın internet adresinden yapılabiliyor. İstisnai işlerde izin için e-müracaat sistemi getiriyoruz. Çalışmak zorunda olanlar e-müracaatla izin alabilecekler. 

* Otel rezervasyonunu kapanmadan evvel alanlar perşembe günü gidebilirler. Seyahat izin evrakını alanlar, onunla dönebilme ihtimaline sahip olurlar.