Bakan Soylu: 'Erdoğan'ın bugün oluşturduğu Türkiye'si, yarına çok daha güçlü kalacak'

Bakan Soylu: 'Erdoğan'ın bugün oluşturduğu Türkiye'si, yarına çok daha güçlü kalacak'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugünkü Türkiye dünden daha iyi. İnanıyorum ki, göreceksiniz Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün oluşturduğu Türkiye'si yarına çok daha güçlü bir Türkiye olarak kalacaktır."…

Soylu, İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünü ziyaret ederek, Afyonkarahisar Valiliği liderliğinde asıllaştırılan cadde sıhhatleştirme projesinde yenilenen konutları araştırdı.

Burada Ayazini milletine hitap eden Soylu, Türkiye'nin dinamizmi, kaynağı ve zenginliği Allah tarafından bahşedilen güçlü bir ülke olduğunu söyledi.

Türkiye'nin çevresindeki mağdur ve mazlumlara da el uzattığını ifade eden Soylu, şunları kaydoldu:

"Bugünkü Türkiye dünden daha iyi. İnanıyorum ki, göreceksiniz Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün oluşturduğu Türkiye'si, yarına çok daha güçlü bir Türkiye olarak kalacaktır. Bu ulus, çok badireler çekti, darbeler, yokluklar, muhtaçlıklar, Amerika'dan, Avrupa'dan bize parmak sallamalar, 'haddinizi öğrenil' demeler, giysimize, kılığımıza, inancımıza, kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize musallat olmalar... Yapmadıkları kalmadı bu ülkede ama ne yaparlarsa yapsınlar bu halkı yenemezler. Ey İngiltere bu nesil hepsini gördü. El açıp İsrail'e 'ya heron'ları bize verir misiniz? Verirseniz terörle gayret edeceğiz', 'vermiyoruz kardeşim' denilen günlerden bugün insansız hava vasıtaları için peşimizden koştukları günleri gördük."

Soylu, bugün teröre karşı güçlü gayretler verildiğini vurgulayarak, "Türkiye'de teröristler fink atıyordu, şimdi hadi kafalarını çıkarsınlar da görelim. Uyuşturucudan, asayişe ve güvenliğe kadar, organize kabahat teşkilatlarından trafiğe kadar Allah'a şükür her gün kapasitesini genişleten, bunlarla gayreti kendisine en ehemmiyetli vazife olarak ortaya koyan ve halkının huzur ve sükut içerisinde yaşamasını sağlamaya çalışan bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız." diye konuştu.

Türkiye'yi hoş günlerin beklediğini anlatan Soylu, "Hiç merak etmeyiniz, çevremizdeki coğrafyaya aydınlık saçacağımız günler bizi bekliyor. Biz yalnızca kendi huzurumuzun sahibi olmayacağız. Allah'ın izniyle göreceksiniz Ortadoğu'yu da huzura biz getireceğiz, Balkanlara da huzura biz getireceğiz." dedi.

Soylu, daha sonra Döğer beldesini ziyaret etti.