Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, temmuz ayından itibaren Türkiye ekonomisinin hamleye kalkacağını belirterek, "Öyle bir sıçrayacak ve gelişecek ki çevremizdeki Almanya'sı, Fransa'sı, İngiltere'si,…

Türkiye'nin her köşesinde huzur ve güven etrafının yaşandığına dikkati sürükleyen Soylu, bunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu takviyeyle ve istemle asıllaştığını vurguladı.

"ÖNÜMÜZDE HOŞ GÜNLER GELİYOR"

Soylu, ülke olarak güç yarıyıldan geçildiğine, Kovid-19 ile gayret sürecinde insanların yakınlarını kaybettiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bir musibetten, salgınla ve hastalıkla karşı karşıya kaldık. Onu da atlatıyoruz ama sizin sabrınız, vakarınız ve metanetiniz sayesinde. Dünyanın bir hayli gelişmiş ülkesinde cadde olayları oldu, insanlar nümayiş yaptı ama Anadolu'nun bu asil ve hoş insanı, devleti ne dediyse yaptı. Geçimle, uyuşarak... Allah razı olsun, salgının atlatılmasında büyük fedakarlık yaptı. Anneler, hocalar, çocuklar, muhtarlar, esnaflar, iş insanları, çiftçiler herkes?. Dünyada maske korsanlığı yapıldı. Büyük ülkeler birbirlerinin maskelerini çaldı. Marketleri talan ettiler. Burada böyle bir şey olmadı. Bu, halkın asaletindendir. Bu, birbirine olan saygısından, sevgisindendir. Önümüzde hoş günler geliyor, hep beraber direndik, allahın izniyle bu salgını hep birlikte eksilttik. Allahın İzniyle salgını tamamen ortadan kaldırma mevzusunda aşılar da peyderpey geliyor. Size bir şey söyleyeyim, başkaları çok çatlayacak, çekemeyecekler. Görecekseniz temmuz ayından itibaren ülkemin ekonomisi öyle bir hamleye kalkacak, öyle bir sıçrayacak ve gelişecek ki çevremizdeki Almanya'sı, Fransa'sı, İngiltere'si, İtalya'sı ve hele o her şeye burnunu sokan Amerika Birleşik Devletleri De çatlayacak, patlayacak."

"ÜLKEMİN GELİŞMESİNİ VE ZENGİNLEŞMESİNİ İSTEMEYENLERİ 50 GRAMLIK REY PUSULASIYLA YENDİNİZ"

Türkiye'nin 19 yıldır idaresinde dünyayı, ülkesini ve ulusunu bilen, güçlü bir liderin olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

"Bu ülkenin başına çok tasalar, kasvetler getirdiler. Yarın kullanacağınız oyu kıymetsizleştirmek için, 'siz kimsiniz de bu ülkeyi idareyeceksiniz'. 'Milletsiniz, istediğimiz gibi değilsiniz, sizi sevmiyoruz' diyenlere Allah'a hamdolsun 50 gramlık rey pusulasıyla ders veriyorsunuz. 1960 darbesini, 1971 muhtırasını ve 1980 darbesini onunla yendiniz. 28 Şubat'ta inancımıza, elbisemize ve kimliğimize bulaşanları onla yendiniz. AK Parti kapatma davasında ayakta dimdik durdunuz. Korktular, ürktüler, sindiler, adım atamadılar. Sizin 50 gramlık rey pusulanız yendi. Güya etrafçıymışlar, Gezi olaylarını başlatıp Türkiye'nin faizi 4,5 iken ülkeyi daha fazla maliyetle karşı karşıya vazgeçmesi, bu ülkenin insanı huzur bulmasın, sihrimesin ve zenginleşmesin kuvvetlenmesin, büyük ve güçlü Türkiye olmasını, ülkemin gelişmesini ve zenginleşmesini istemeyenleri 50 gramlık rey pusulasıyla yendiniz."
Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak
"TÜRKİYE'DE 15-20 BİN ETRAFINDA OLAN TERÖRİST SAYISI 250'YE KADAR DÜŞTÜ"

Soylu, ülkede yürütülen terörle çabadaki galibiyete dikkati sürükleyerek, şunları kaydetti:

"Buraya kazançken Jandarma Genel Komutanı aradı, Van Başkale'de 3 terörist daha gitti. Üreteceğiz, çocuklarımız okuyacak, iş sahibi olacak. Ülkemizin her tarafında turist olacak. İnsanlar, topraklarını sürecek. Her şey olacak. Onlar da ürkütecekler, tehdit edecekler. Annelerin çocuklarını dağa götürecekler. 9 yaşındaki hafız olan çocukları annelerinden kopartıp dağa getirmişler. Bunun hesabını sormazsak bu dünyada da ahirette de boynumuz bükük kalır. Nasıl Diyarbakır anneleri HDP'yi pes ettirdi. Onlar anaların vicdanının ne olduğunu öğrenmiyorlar. Türkiye'de 15-20 bin etrafında olan terörist sayısı 250'ye kadar düştü. Daha da düşecek. Terör örgütüne 1 senede 5 bin 500 birey katılıyordu. Şimdi 6 ay geçti, 4'ü yurt dışından 15 birey. Hep birlikte bunu sıfırlayacağız. Hoş Türkiye'mizin her tarafı huzur içerisinde oluyor."

Karar, güçlü liderlik ve hükümet anlayışıyla ehemmiyetli zaferler elde edildiğini anlatan Soylu, "Şimdi Irak'ın kuzeyinde Hakurk'ta, Asiyan'da, Metina'da ve Zap'tayız. Ay yıldızlı bayrağımızla teröre aman vermiyoruz." diye konuştu.

"UYUŞTURUCUDAN ŞU ANDA İÇERİDE 88 BİN BİREY VAR"

Soylu, uyuşturucuyla da güçlü biçimde gayret ettiklerini belirterek, Cumhuriyet tarihinin en büyük tutmalarını gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Çocukları zehirlemelerine izin etmeyeceklerinin ve uyuşturucuyla gayrette aman vermeyeceklerinin altını çizen Soylu, "Uyuşturucudan şu anda içeride 88 bin birey var. Büyük gayret yapıyoruz. Her hafta 3 bin 500-4 bin şahsı nezaretine alıyoruz. İçeridekilerin ehemmiyetli bir kısmı satıcı. Çocuklarımıza musallat olmasın diye onları piyasadan itiyoruz. Ama birileri rahatsız oluyor." ifadelerini kullandı.