Bakan Soylu'dan son dakika doğal gaz mesajı: Çatlasınlar, patlasınlar

Bakan Soylu'dan son dakika doğal gaz mesajı: Çatlasınlar, patlasınlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Karadeniz'de toplam 540 milyar metreküp natürel gaz buluşumuz... Biz ne kadar bulursak onlar, o kadar çatlayacak. Varsın çatlasınlar, patlasınlar" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin kuvvetlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler, haksızlığa karşı çıkmasını, laf söylemesini istemeyenler, geçmişten bugüne yapmak istedikleri oyunları yapmak, Türkiye'yi kararsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyor. Bunlara fırsat vermemek için; güçlü, kocaman, diri, bir ve kardeş olmalıyız." dedi.

Bakan Soyludan son dakika doğal gaz mesajı: Çatlasınlar, patlasınlar


Soylu, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Afyonkarahisar'da, belediye önünde bir araya gelen kalabalığı selamladı.

Burada konuşma yapan Soylu, başarıların ve kahramanların şehrinde olmaktan onur dinlediğini, halkın emrine amade olduğunu vurguladı.

Ehemmiyetli bir lafın zekâda ve gönülde de yer aldığına işaret eden Soylu, "Cumhurbaşkanımızın hoş bir tümcesi var, o miktarımızdır; 'durmak yok, yola devam'. Zira çevremizdeki coğrafyayı, dünyayı görüyorsunuz. Türkiye'nin kuvvetlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler, haksızlığa karşı çıkmasını, laf söylemesini istemeyenler, geçmişten bugüne yapmak istedikleri oyunları yapmak, Türkiye'yi kararsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyor. Bunlara fırsat vermemek için; güçlü, kocaman, diri, bir ve kardeş olmalıyız." diye konuştu.

Türkiye'nin gelişmesini istemeyenlere fırsat vermemek için korunma sanayisinde yerliliğin yüzde 80'e kadar geldiğini anlatan Soylu, şöyle devam etti:
"Hedef, tam dünyaya parmak ısırtacak korunma sanayisini oluşturana kadar durmak yok, yola devam. Karadeniz'de toplam 540 milyar metreküp natürel gaz buluşumuz... Biz ne kadar bulursak onlar, o kadar çatlayacak. Varsın çatlasınlar, patlasınlar. Tarımda, enerjide, korunma sanayisinde, insan kaynağıyla kendine ve çevresindeki coğrafyaya yeten bir Türkiye.... Halka minnettarız. Siz olmasaydınız Suriye'de insanlar katledilecekti, siz olmasaydınız Doğu Akdeniz'de Libya'da dünyada bir tek ses çıkmayacaktı, siz olmasaydınız çevremizdeki coğrafyada ve senelerdir gönlümüze saplanan Karabağ sorunu çözülmeyecekti. Sizin 50 gramlık rey pusulanız ve demokrasi isteminiz olmasaydı, birlik ve beraberlik isteminiz olmasaydı, 21. asırda bu güçlü adımları atmamış olsaydık öğrenmenizi istiyorum ki, Türkiye'nin başına; 60 darbesini, 71'i, 80'i nasıl getirmişlerse, 17-25 Aralık'ta ve 15 Temmuz'da muvaffak olacaklardı, bugün eli böğründe yaslı yaslı duracaktık. Afyonkarahisar'da şunu söylemek istiyorum; yalnızca gazete manşetlerine değil aynı zamanda Allah'a hamdolsunsun 15 Temmuz'da tanklara ve uçak bombalarına katlanan bir halkın evlatlarıyız.""2023, 2053 VE 2071'E GÜÇLÜ BİÇİMDE GİRECEĞİZ ALLAHIN İZNİYLE"

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bugün Cumhur İttifakı'nın ortaya koyduğu güçlü istemle, Türkiye'nin şehirlerinde huzur ve güven olduğunu vurguladı.

Ülkede, terör örgütünün kaçacak delik aradığını anlatan Soylu, şunları kaydoldu:

"Hiç merak etmeyin bugün ülkemizin her tarafında nasıl huzur varsa aynı biçimde ülkemizin doğusunda ve güney doğusunda huzur var. PKK terör örgütünün halka gelip, haraç aldığı ve çökmeğe çalıştığı günler tarihte kaldı. Şimdi çocuklar orada okuyorlar, bazısı hayvancılık yapıyor bazısı da çalışıyor. Amerika 850 milyon dolar bütçesinden PYD'ye destek yapma kararı alıyor. Oyunun ne kadar büyük olduğunu kavrıyoruz değil mi? Orada onlara destek ediyorlar. Besin, silah, cephane ekipman, eğitim takviyeyi hepsini orada o ülkeler asıllaştırıyorlar. Şu halkı tanımıyorlar. Topu toplansın, onları tamamlayacağız. 2023, 2053 ve 2071'e güçlü bir biçimde gireceğiz allahın izniyle."

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı... Dünya basınından yankılar: Küresel olarak yılın en büyük keşfiCumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı... Dünya medyasından ekolar: 'Küresel olarak senenin en büyük bulguyu'


"BUGÜN AYAKTA KALABİLMEMİZİN EN EHEMMİYETLİ NEDENLERİNDEN BİRİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ'DİR"

Soylu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de minnet ve saygısını sunarak, şöyle devam etti:

"İkide bir gelip diyorlar ki 'parlamenter sisteme geri dönelim'. Böyle bir fiskeyle devrilebilecek hükümetlere geri dönelim istiyorlar. Geçti mi o günler. Bugün ayakta kalabilmemizin en ehemmiyetli nedenlerinden biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir. Parlamenter hükümet sisteminde de daha önceki Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile yan yana bakanlık yaptık. Burada da şimdi bakanlık yapıyoruz. Şimdi nasıl öğreniyor musunuz? Süratli tren gibi. Tasaları şu; 'acaba Türkiye'yi sendeletebilir miyiz?' Yalpalatamayacaksınız. Güçlü, zengin ve büyük olacağız. Çevremizdeki coğrafyaya huzur ve karar getireceğiz. Dünyaya uygarlığımızı nakşedeceğiz. Yapacak çok işimiz var. Ulusumuzun, ülkemizin ve Cumhur İttifakı'nın yapacağı çok iş var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı çok iş var. Durmak yok, yola devam."

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara