Bakan Soylu'dan yardım istemişti! CHP'li Özgür Karabat'a ilişki görüntüleriyle şantajda yeni gelişme

Bakan Soylu'dan yardım istemişti! CHP'li Özgür Karabat'a ilişki görüntüleriyle şantajda yeni gelişme

CHP milletvekili Özgür Karabat'ın ilişki görüntüleriyle şantaja uğradığı ortaya çıkmıştı. Karabat'a şantajda bulundukları iddiasıyla suçlanan 4 tutuklu maznunun adli hakimiyet koşuluyla tahliyesine…

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün kapalı seansta görülen mahkemeye, tutuklu maznunlar getirildi. Mahkemede taraf avukatları dışında izleyici alınmadı. Duruşma, tutuklu maznunlar maznunlar Aynur D.E., Cahit A., Ahmet A. ve Erdoğan B'nin imza biçimindeki adli hakimiyet önlemiyle tahliyelerine karar verdi. Mahkeme ertelendi.

 

CHP'li Özgür Karabat'ın o yarıyıl Çekmeköy Meclis Azası olan Aynur D.E ile bir konutta yakınlaşması sonrasında şantaja uğradığı iddia edilmişti. Maznun Aynur D.E. ve yeniden partinin daha önceki Çekmeköy İlçe Başkanı Erdoğan B'nin arasında bulunduğu 4 maznunun, konuttaki yakınlaşmayı saklı kamerayla kayda alarak milletvekili Karabat'a şantaj yaptığı öne sürülmüştü. Görüntüleri milletvekiline yollayan maznunların evvel 10 milyon TL, milletvekilinin şantaja boyun eğmemesi üzerine de bu parayı 3 milyon TL istedikleri iddia edilmişti.

Şantajın devam etmesi üzerine milletvekili Özgür Karabat, adli makamlara şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine maznunlar tutulan maznunlar Aynur D.E., Cahit A., Ahmet A. ve Erdoğan B. 24 Aralık 2020 tarihine hapsedilmişlerdi.

KARABAT SOYLU’DAN DESTEK İSTEMİŞ

Şantaja boyun eğmeyen Karabat’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan destek istediği bilindi. Daha sonra Soylu mevzuyla alakalı olarak harekete geçti ve Kıbrıs’a kaçan şantaj çetesi tutuldu.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca bitirilen soruşturma neticesinde 4 maznun hakkında "Zincirleme biçimde özel yaşamın saklılığını ihlal etmek" ve "Zincirleme biçimde şantaj" kabahatlerinden dava açılmıştı.

PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’a, CHP Çekmeköy daha önceki İlçe Başkanı Erdoğan B. ile beraber görüntü karşılığı şantaj yaparak 10 milyon lira istediği öne sürülen CHP azası Aynur D. E., partiden ihraç edildi. Şantaj hadisesinin kuşkulularından Erdoğan B. de 2014-2015 arasında CHP Çekmeköy İlçe Başkanlığı yaptı. İstifa etti ve Demokrat Parti Çekmeköy meclis azası oldu. Bir sene evvel oradan da istifa etti.