Bakan Yanık: 2023 vesayet sisteminin yok edilme sürecidir

Bakan Yanık: 2023 vesayet sisteminin yok edilme sürecidir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir dizi ziyarette bulunmak için Tekirdağ'a geldi, Çerkezköy Şehir Danışma Buluşmasına katılan Bakan Yanık "2023, vesayet sisteminin, bu vesayet kumpasının

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Tekirdağ’a geldi. İlk olarak Tekirdağ Valiliğini ziyaret eden Bakan Yanık, daha sonra Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde Şehir Danışma Buluşması’na katıldı. Bakan Derya Yanık, burada yurttaşlara seslendi. 2023 tercihlerinin ehemmiyetli olduğunu belirterek "Dostlar 2023 lafın özü bu vesayet sisteminin, bu vesayet kumpasının Allah’ın izniyle bakiye kadar yok edilmesi sürecidir. 2023 bizim için de onlar için de bunun için ehemmiyetli" dedi.

"Vesayet kumpasını yine getirmeye çalışıyorlar" diyen Bakan Yanık, "Zira milletin her seferinde kendisi istemine ipotek koymaya çalışanlara karşı sandıkta verdiği yanıtı durdurmaya çalışıyorlar. Buna izin vermememiz gerekli. Mahalle mahalle dolaşmayı, sandık başında beklemeyi, sabahlara kadar rey saymayı, yurttaşa gidip tek tek şurada konuştuklarımızı anlatıp onu ikna etkenin güçlüğünü gayet iyi öğrenirim. Hiç kolay bir süreç değil. Zira bizim hiçbir sürecimiz kolay olmadı" ifadelerini kullandı. 

’BİZE BU TÜRKİYE’Yİ LAYIK GÖRMEYENLERLE MÜNAKAŞAMIZ SÜRECEK’

Türkiye içerisindeki terörle gayretin yanında bölgesel anlamda da eşitliğin değiştiğini kaydolan Yanık,"İHA’larıyla, SİHA’larıyla, korunma sanayiyle bölgesel anlamda da korunma eşitliğini değiştirmiş bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bize bu Türkiye’yi layık görmeyenlerle münakaşamız devam edecek. 2023 tercihleri bu tartışmanın şah noktasıdır dostlar. Sandıkta halkımızın yine bize bu misyonu tevdi etmesiyle birlikte allahın izniyle Türkiye’nin şahlanışını bir asır daha durduramayacaklar" diye konuştu.

MESELE TÜRKİYE SORUNU’

Sorunun yalnızca tercih değil, Türkiye’nin anahtarını yine Türkiye’ye teslim etmek olduğunu belirten Yanık laflarını şöyle sürdürdü:

Mesele Tayyip Erdoğan tercihi değil dostlar. Mesele Tayyip Erdoğan’ı bir kere daha Cumhurbaşkanı yapmak sorunu değil. Mesele Türkiye’nin geleceğinin anahtarını Türkiye’nin eline teslim etmek. Mesele bir tercih daha sonra Türkiye’nin vesayet sisteminden, vesayet odaklarının tesirinden, siyaset mühendisliğinden bakiye kadar kurtulması gayretini vermek. Mesele Türkiye’nin geleceğini kurmak sorunu. Mesele çocuklarımızın geleceğini kurmak sorunu. Mesele bizim insanımızın, dünyanın her yerinde başı gururlu, alnı ak bir şekilde dolaşmaya devam etmesi sorunu ifadelerini kullandı.

Programa AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Rüzgâr ve Çiğdem Koncagül, AK Parti Şehir Başkanı Mestan Özcan, şehir teşkilatı ve partililer katıldı. Programın sonunda Bakan Yanıka muhtelif armağanlar ibraz edildi. Bakan Yanık programın ardından şehit ailelerini ziyaret etti.