Bakan Yanık: SED ödemesini 1611 liraya yükselttik

Bakan Yanık: SED ödemesini 1611 liraya yükselttik

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Lüzum sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz vasati Sosyal ve Ekonomik Destek SED ölçüsünü bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, lüzum sahibi ailelere çocuklarının mektep giderleri ve öteki ihtiyaçlarını karşılamaları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek SED ölçüsünün memur ücretlerine yapılan tertip etme istikametinde bu ay her bir çocuk için vasati 1259 TL’den 1611 TL’ye çıkarıldığını bildirdi. Ödemelerin başladığını belirten Bakan Yanık, ailelerin hesaplarına bu ay toplam 234 milyon 666 bin TL yatırılacağını kaydetti.

Gözden KaçmasınÖTV matrah kararıyla otomobil fiyatları düştü Model model hesapladıkÖTV matrah kararıyla araba maliyetleri düştü! Model model hesapladıkHaberi Görüntüle

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının lüzum sahiplerine müteveccih bir hayli sosyal hizmeti bulunduğunu ifade eden Bakan Yanık, SED’in de çocukları desteklemek için ödendiğini anlattı.

Aile odaklı bir sosyal hizmet modeli olan SED ile çocukların ekonomik sebeplerle ailesinden uzakta gelişmesini önlenmeyi kastettiklerini dile getiren Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“SED hizmetimiz ile lüzum sahibi ailelerimizin aile tamlığını korumayı amaçlıyoruz. Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden uzaklaşmalarının, değişik etraflarda gelişmelerinin önüne geçerek onların kendi aileleriyle bir arada, sıhhatli fertler olarak yetişmelerini umursuyoruz. SED ile lüzum sahibi aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere öteki lüzumlarını karşılayabiliyor. Aynı zamanda çocuklarımıza sosyal ve kültürel olanağı da sağlıyoruz. SED ölçüyü her sene ocak ve temmuz aylarında yine tanımlanıyor. Lüzum sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz vasati SED ölçüsünü bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız.”

Ödemelerin 15 Ocak’a kadar bitirileceğini belirten Bakan Yanık, SED hizmetinden 142 bin çocuğun faydalandığını bildirdi.

Gözden KaçmasınZincir marketlere ürün sınırıZincir marketlere ürün sınırıHaberi Görüntüle