Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davası kararına tepki: İndirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir

Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davası kararına tepki: İndirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir

Son dakika haberine göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Pınar Gültekin davasıyla alakalı bir açıklama yaptı. Yanık, "Muğla'da Pınar Gültekin’i canavarca katleden maznun hakkında verilen

Bakan Derya Yanık'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Muğla'da Pınar Gültekin’i canavarca katleden maznun hakkında verilen cezaya "ağır tahrik" nedeniyle indirim uygulanmasını kabul etmemiz muhtemel değildir.

En başından itibaren müdahil olup yakından takip etmekte olduğumuz davada, planlayarak ve isteyerek Pınar Gültekin'i genç yaşında yaşamdan ve beğendiklerinden koparan bu şahsın, indirim olmaksızın en ağır cezayı alması için kararı bakanlık olarak istinafa götüreceğiz.

Kamu vicdanını ve haka olan güveni yaralayıcı bu karara itiraz etmek, hepimiz için bir yurttaşlık hakkıdır.

BAŞSAVCILIK KARARIN İSTİNAF DURUŞMASINA TAŞINACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı da üniversite talebesi Pınar Gültekin'i 27 boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın 32 'canavarca hisle işkence sürükleterek ve planlayarak öldürme' kabahatinden suçlandığı davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet mapus cezasının haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 seneye düşürülmesi ve kardeşi Mertcan Avcı'nın salıverilme kararlarının istinaf duruşmasına taşınacağını açıklamıştı.