Bakan Ziya Selçuk öğrencilerle bir araya geldi

Bakan Ziya Selçuk öğrencilerle bir araya geldi

"Karşılamada Ben de Varım" faallikleri kapsamında Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, vapurla "İstanbul'un tarihine yolculuk" isimli programda lise ve ortaokul talebeleriyle toplandı. 

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Karşılamada Ben de Varım" faallikleri kapsamında tertip edilen vapurla 'İstanbul'un tarihine yolculuk' isimli gezi progamında  katıldı. Bakan Selçuk aktiflikte lise ve ortaokul talebeleriyle toplandı. 140 talebenin katıldığı aktiflikte talebelere, İstanbul'un sarayları, camileri, korulukları, yalıları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Boğaz Köprüsü anlatıldı. Bakan Selçuk, aktiflikte talebelerle tek ilgilendi ve resim sürükletti.

Bakan Ziya Selçuk öğrencilerle bir araya geldi
 

“TALEBELERİMİZE İSTANBUL'UN TARİHİNİ TANITMAK İÇİN YOLCULUK YAPIYORUZ"

Aktiflik sonrası konuşan Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bugün 'Karşılamada Ben de Varım' çalışması çerçevesinde 140 talebemizle toplandık. Şu an lise ve ortaokul talebelerimiz burada. Şu an talebelerimize İstanbul'un tarihini tanıtmak için yolculuk yapıyoruz. Talebelerimiz ile İstanbul'u dinlemek gerçekten harika bir his. Bugün reelleştirdiğimiz 'Karşılamada Ben de Varım' faalliğimizde 25 hocamızda bizimle beraber. Şu bulunduğumuz bu etraf aynı zamanda bir sınıf. Üsküdar Belediyemizin katkılarıyla bugün tarih dersini talebelerle birlikte işliyoruz" dedi.