Bakanlık acı haberi duyurdu! Pençe-Yıldırım operasyonunda 1 askerimiz şehit oldu

Bakanlık acı haberi duyurdu! Pençe-Yıldırım operasyonunda 1 askerimiz şehit oldu

Ulusal Korunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde hakikatleştirilen Pençe-Yıldırım Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğu, el üretimi patlayıcının infilak etmesi neticesinde…

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Irak’ın kuzeyinde 26 Nisan 2021 tarihinde Pençe- Yıldırım Harekatı kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada 1 kahraman silah dostumuz şehit olmuş, el üretimi patlayıcıya EYP basma sonucunda 1 kahraman silah dostumuz ise yaralanmış ve şipşak sağlık kurumuna sevk edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve yeise boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, efkârlı ailelerine, Türk Silahlı Güçleri ile asil ulusumuza başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz. Pençe- Şimşek, Yıldırım işlemlerinde şehit sayımız 2 olmuştur" ifadelerine yer verildi.

Bakanlık acı haberi duyurdu Pençe-Yıldırım operasyonunda 1 askerimiz şehit oldu

OSMANİYE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

IRAK'ın kuzeyinde hakikatleştirilen Pençe- Yıldırım Harekatı'nda PKK'lıteröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Kontratlı Er Mustafa Çalım'ın 22 Osmaniye'deki baba evini acı haber erişti.

Şehit Piyade Kontratlı Er Mustafa Çalım'ın Osmaniye merkeze bağlı Dumlupınar Mahallesi'ndeki baba evine ateş düştü. Konuta gelen askeri kurul, Zeynep 49 ve İbrahim Çalım 46 çiftine acı haberi verdi. Oğullarının şehadet haberini alan acılı anne-baba rahatbızlanınca hazırda bekletilen sıhhat takımı müdahale etti. Yakınları ve komşuları teziye için şehidin baba evine akın ederken, konut ve caddeye Türk sancakları hakikatti.

Bekar ve 3 kardeşin en büyüğü olduğu bilinen şehit Piyade Kontratlı Er Mustafa Çalım'ın cenazesinin ne zaman defnedileceği ise henüz açıklanmadı.

Bakanlık acı haberi duyurdu Pençe-Yıldırım operasyonunda 1 askerimiz şehit oldu