Bakanlıktan asgari ücret desteği açıklaması

Bakanlıktan asgari ücret desteği açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, minimum fiyat yardımı hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre toplamda 1,4 milyon şirkete 6,2 milyar lira destek sağlanacak. Destekderi 9,3 milyon sigortalının…

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada minimum fiyatla çalışan emekçilere 75 lira destek sağlanması kararını da kapsayan torba kanun önerisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'ndan geçerek kabul edildiği andırdırılarak şu ifadelere yer verildi:

İşgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı gözetmek ve artırmak emeliyle 2016 senesinden 2020 seneyi sonuna kadar sağlanan minimum fiyat yardımı sürdürülecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin; 2021 senesinde de istihdamı desteklemek için işgücü maliyetlerini eksiltmek üzere, sektör ayrımı yapılmaksızın, çalışanlar için ödenecek sigorta priminden düşülerek günlük 2,50 lira, aylık 75 lira minimum fiyat yardımı sağlanacağını, mevzubahisi yardımın finansmanının İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacağını açıkladı.

Toplamda 1,4 milyon şirkete 6,2 milyar lira destek sağlanacak. Destekderi 9,3 milyon sigortalının yararlanacağı öngörülüyor. Tüm iş yerlerini içerecek destek için müracaata ise gerek bulunmuyor.

: İlginize Sürükleyebilir Apayrı bir kaymakam! Bayanların sırdaşı, çocukların Sinem ablası...Olimpiyatlarda 'anti seks' yatak! Görenler şaşıp kaldı ama...Müjde ne olacak? Dikkat toplayan bir varsayım da KKTC'li bakandan

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın