Baklavacı magandalara 24.5 yıl istendi

Baklavacı magandalara 24.5 yıl istendi

Trafikte yol verme münakaşasında 7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’ın arabalarının yolunu kesip saldıran baklavacı Hasan ve Hüseyin Su Baskın kardeşlere ‘bireyi hürriyetinden yoksun

Yunus Emre Bahçıvan, 6 Temmuz 2019 günü, İstanbul Pendik’te D-100 karayolunda kendi şeridine girmek isteyen Hasan ve Hüseyin Su Baskın’e yol vermedi. Baklavacı Hasan ve Hüseyin Su baskın da arabalarıyla Yunus Emre Bahçıvan’ın arabasının yolunu kesip saldırdı. O anlar, büyük fobi yaşayan 7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Sosyal medyada büyük tepki sürükleyen atağın ardından Hasan ve Hüseyin Su Baskın kardeşler hapsedildi. İki kardeş ‘hürriyeti tahdit’ kabahatinden 4 sene 2’şer ay, ‘alıkoyma’ kabahatinden ise 10’ar ay mapus cezasına çarptırıldı. Her iki taraf da itiraz edince, istinaf kararı bozdu.

Baklavacı magandalara 24.5 yıl istendi

AKTİF PİŞMANLIK YOK

Anadolu 59. Asliye Ceza Duruşması’nde dün silbaştan görülen davada mahkeme savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı, arabayı maznunlardan Hüseyin Su Baskın’in kullandığını ve müştekilerin vasıtasına doğru saldırı yaptığını, maznunun da ‘bireyi hürriyetinden yoksun kılma’ kabahatinden 24.5’er seneye kadar mapusla cezalandırılmalarını arz etti. Savcı, maznunların müştekilerin arabalarının kapıları kilitlemesi sebebi ile bir hasar veremeyeceklerini anlayınca, çevredeki yurttaşların müdahalesinden etkilenerek eylemlerini sonlandırdıkları ve bu sebeple haklarında aktif pişmanlık kararlarının uygulanmamasını da arz etti.