Balon balığı avlayana para verilecek

Balon balığı avlayana para verilecek

Akdeniz ve Ege'de bolca görülen ve istilacı cins olan Balon balığını avlayanlara müteveccih olarak fiyat ödemesi yapılmasına ait karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

İstilacı balık cinslerinden Balon balığının avlanmasına müteveccih teşvik verilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Balon balığının Lagocephalus Sceleratus cinsinden 500 bin taneye kadar avlayanlara tanesine 5 lira, öteki cinslerini avlayanlara ise 5 milyon adete kadar 0.50 lira fiyat ödemesi yapılacak. Avlanan balıklar sayesinde Balon balığı varlığı eksiltilirken balıkların ekonomiye kazandırılması da sağlanacak.

Balon balığı avlayana para verilecek

Ödemeler Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2021, 2022, 2023 seneyi tarımsal destekleme bütçelerinden karşılanacak.

RUHSAT SAHİBİ BALIKÇI GEMİLERİ AVLAYABİLECEK

Balon balıklarının avlamasını ruhsat tezkeresine sahip balıkçı gemisi ile su mahsulleri avcılık faaliyeti yapan balıkçılar reelleştirebilecek.

Balon balığı avlayana para verilecek

ÖDEMELER ZİRAAT BANKASI'NDAN

Avcılığı yapan ve paraya hak kazanan balıkçılar paralarını Ziraat Bankası'ndan alacak. Destekleme ödemeleri kamu kaynağı olduğundan hak sahibinin hesabına aktarılmadan evvel haciz, icra, temlik ve eşi operasyonlar hakikatleştirilemeyecek.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara