Bangladeş'te feribot kazası: Ölü sayısı 20'ye yükseldi

Bangladeş'te feribot kazası: Ölü sayısı 20'ye yükseldi

Ülke kırım gibi kazayı konuşuyor. Bangladeş’te yük gemisinin çarpması neticeyi alabora olan araba vapurunda yaşamını kaybedenlerin rakamı 20'ye yükseldi.

 Bangladeş’te yük gemisinin çarpması neticeyi alabora olan araba vapurunda 20 şahıs yaşamını kaybetti.

Bangladeş’in Narayanganj şehri İtfaiye ve Sivil Korunma yetkilisi Abul Kalam, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Narayanganj kentinin ortasından geçen Shitalakshya deresinde yük gemisinin bir araba vapuruna çarptığını söyledi.

Kalam, fotoğrafı sayıların araba vapurunun içinde en az 50 bireyin olduğunu gösterdiğini fakat yolcuların bütün rakamını kurtarma harekâtı bitirildiğinde doğrulayabileceklerini kaydetti.Bangladeşte feribot kazası: Ölü sayısı 20ye yükseldiAlabora olan araba vapurunda 20 bireyin can verdiğini belirten Kalam, bazı bireylerin karaya çıkmayı muvaffak olduğunu, fakat onlarcasının hala kayıp olduğunu ifade etti.

Kalam, henüz bir arama-kurtarma gemisinin vaka yerine eriştiğini, öbürlerinin de yolda olduğunu, ülkede tesirli olan Norwesters kasırgasının kurtarma işlemlerini güçleştirdiğini dile getirdi.

Bir Sahil Güvenlik yetkilisi ise yaptığı açıklamada, kurtarılan yolculardan birinin araba vapurunun kapasitesinden çok daha fazla yolcu taşıdığını söylediğini aktardı.

Devam eden kurtarma çalışmalarına itfaiyenin yanı gizeme sahil güvenlik ve polisin de katıldığı bildirildi.Bangladeşte feribot kazası: Ölü sayısı 20ye yükseldiNORWESTERS FIRTINASINDA 6 ŞAHIS CAN VERDİ

Öte yandan, Rangpur şehri itfaiye yetkilileri, Anadolu Ajansı muhabirine yaptıkları açıklamada, ülkede tesirli olan Norwesters kasırgası sebebiyle de 6 bireyin hayatını yitirdiğini ifade etti.

Yetkililer, kasırganın çatıları uçurduğunu, ağaçları söktüğünü ve bir hayli bölgede elektrik kesintisine neden olduğunu aktardı.Bangladeşte feribot kazası: Ölü sayısı 20ye yükseldi