Bartın'ın İnkumu beldesi tatilci yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldı

Bartın'ın İnkumu beldesi tatilci yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldı

Bartın'ın tek mavi sancaklı plajının bulunduğu İnkumu'na tatilciler akın edince adım atacak yer kalmadı. Beldeye bugün 10 bin taşıtla giriş yapılınca park edilecek yer kalmadı. Trafik takımları,…

Yoğun nem sebebiyle sezilen sıcaklığın 40 dereceye eriştiği İnkumu tatil beldesine bugün 10 bin vasıta giriş yaptı. Turistlerin akın ettiği İnkumu’ndaki tam otoparklar ve yol kenarları, taşıtlarla dolunca trafiğe kapandı. Aynı yol üzerinde bulunan Güzelcehisar'da da yoğun trafik sebebiyle İnkumu ve Güzelcehisar sahiline giden yol, Bartın limanı yol ayrımından kesildi. Liman girişinde trafik takımları, vasıta geçişine izin vermezken, İnkumu özel millet otobüsleri de sahile gitmek isteyen yolcuları taşımak için hazır bekletildi.

Bartının İnkumu beldesi tatilci yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldıİnkumu’nda sahilde de şemsiye kalemtıraş yer kalmadı. Fazla sıcakta sahildekiler, denize girerek serinlerken, zabıta ve cankurtaranlar da sık sık sürükleyen akıntı mevzusunda uyardı.

Bartının İnkumu beldesi tatilci yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldıBartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İnkumu plajına yoğun arz olduğunu söyleyerek, “Bayram tatilinden evvel İnkumu’ndaki pansiyonlar ve oteller tamamen doldu. Şu anda da 10 bin vasıta İnkumu’na gelince tam otoparklar ve yol kenarları doldu. Fazla yoğunluk sebebiyle trafik takımlarımız yolu kapattı. Biz de belediye olarak 24 saat temeline göre gelen davetlilerimizin en iyi biçimde tatil yapmaları için görev yapıyoruz. Bu yoğunluğun Kurban Bayramı’nda daha fazla olacağını düşünüyoruz” dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Su Baskın trajedisinde mucizevi anlar... Türk çiftin vefat kalım savaşı!Gizem perdesi aralandı! Büşra Büyükşen yaşadıklarını tek tek anlattıBugün binlerce vasıta giriş yapınca belde vasıta trafiğine kapatıldı