Başakşehir'de Emre Belözoğlu: "Mesut Özil'in Fenerbahçe'de futbolu bırakmasını isterim"

Başakşehir'de Emre Belözoğlu: "Mesut Özil'in Fenerbahçe'de futbolu bırakmasını isterim"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Konyaspor'u 1-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu, Konyaspor maçı sonrası sarı lacivertlilerden ekibe katılan Mesut Özil hakkında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Spor'a değerlendirmeler yaptı.

Mesut'un çok ehemmiyetli bir değer olduğunu belirten Emre Belözoğlu, "Mesut'u iki güzergahlı değerlendirmek gerekli. Futbolculuk güzergahında herkesin çok büyük temennisi var. Dünyada Real Madrid'de oynamış, Arsenal'de oynamış, 2-3 yıl evveline kadar bu mevkide dünyadaki en ehemmiyetli 3-4 tane oyuncusundan biri. Geçmişte de bir 10 hafta, daha evvel de 20 hafta birlikte çalışma etrafı oldu. Mesut'un beşeri doğrultusunu bilen birisi olarak da şunları söylemek istiyorum; Mesut, geçmişte Almanya Ulusal Takımı'nı seçim etmesine karşın, ülkemizde çok hoşlanılan bir değer. Kendi ulusal değerlerinden bırakmamış, bu surattan Almanya'da kasvet yaşamış bir değer. Mesut'a bu anlamda, sezdireceğimiz pozitif duygularla çok verim alabileceğimizi düşünüyorum. Kendisi çok ehemmiyetli bir oyuncu. Ekibe destek vermek için elinden geleni yapacak." dedi.

Mesut Özil'in Başakşehir'de gösterdiği performansla kariyerini iyi bir biçimde sonlandırma fırsatı bulduğunu belirten Belözoğlu, "Kariyerinde Mesut'a yakışan bir final olsun istiyorum. O surattan Mesut'a destek olmak istedik, kapımız ona sarihti. Kendisi de anlattıklarımıza inandı ve güvendi. Bundan sonra allahın izniyle iki taraf da birbirine iyi gelecek. Sonunda Türk futbolu ehemmiyetli bir değerinin finalini yapacak. Bana da Başakşehir çok iyi geldi. 35 yaşında futbolu vazgeçeceğim konuşuluyordu, 39 yaşında Fenerbahçe'ye dönmek kısmet oldu. O da belki burada tuttuğu galibiyetlerle, Fenerbahçe'de futbolu vazgeçmeyi yaşar. En büyük hevesim bu Mesut için" diye konuştu.