Başbakanı terleten soru! Şekilden şekile girdi

Başbakanı terleten soru! Şekilden şekile girdi

Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern, tertip ettiği Covid-19 basın buluşmasında gelen bir sual karşısında güç anlar yaşadı.

Küresel salgın karşısında soğukkanlılığını gözeten Yeni Zelanda’nın serinkanlı başbakanı Jacinda Ardern, Auckland sağlık kurumunda bir hasta ve bir ziyaretçinin seks yapmasıyla alakalı bir sual karşısında ifadelerini hakimiyet altına almakta zorlandı.

Başbakan Ardern ve Sağlık Genel Müdürü Dr Ashley Bloomfield, günlük Covid-19 basın buluşmasında bilgilendirme yaptığı sırada, bir muhabirden, Auckland sağlık kurumunda cinsel ilişki yaşayan bir hasta ve ziyaretçiye dair iddianın "mevcut şartlar altında yüksek tehlikeli bir faaliyet" olarak değerlendirilip değerlendirilmediğini suali geldi.

SURATI BİÇİMDEN ŞEKİLE GİRDİ

Sual sorulurken Ardern’in suratının süratle bir biçimden öbürüne geçtiği görüldü. Neye uğradığını afallayan başbakan sonra gülmeye başladı.
Başbakanı terleten soru Şekilden şekile girdi
TEBESSÜMEREK YANIT VERDİ

Dr Bloomfield ise suali tebessümerek "Potansiyel olarak yüksek tehlikeli bir faaliyet olduğunu düşünüyorum, ancak bu etkileşimle alakalı detaylara sahip değilim." biçiminde yanıtladı. Adern ise “Genel olarak, Covid vaziyeti ne olursa olsun, bu cins şeylerin genellikle ziyaret saatlerinin bir parçası olmaması gerektiğini sanıyorum,” dedi.

TENKİTLERİN HEDEFİNDE

Salgının durdurulması için şehir çapında sıkı bir kapanma olmasına karşın, Auckland bölge sağlık heyetinin günde suratlarca ziyaretçinin hastaları görmesine izin vermesi ülkede tenkitlere neden olmuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Yunanistan'a net ileti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülteci açıklamasıŞenol Güneş ve Nihat Özdemir doruğunda son dakika! Herkes merakla bekliyordu...İstanbul ve çok rakamda kent alarmda! Dikkat: Çok güçlü olacak