Başhekimden büyük kahramanlık! Bir canı böyle kurtardı

Başhekimden büyük kahramanlık! Bir canı böyle kurtardı

VAN’da, silahını sürükleyerek husumetlisini vurmak isteyen bir birey, Van Yüzüncü Sene Üniversitesi YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden tarafını yasaklandı. İliklerden,…

Vaka, 3 gün evvel Van Yüzüncü Sene Üniversitesi YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde yaşandı. Aralarında husumet bulunan 2 birey sağlık kurumu önünde karşılaştı. Burada husumetlisini silahla vurmak isteyen şahsın bağrışlarını dinleyen YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, hemen alta inerek vakaya müdahale etti. Elinde silah bulunan şahsı gören Başhekim İliklerden, ikna ederek elindeki silahı alıp polise teslim etti. Yaşanan bu anlar sağlık kurumunun güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırganın öldürmek istediği şahsa, babası olduğu bilinen yaşlı bir adamın kendini siper ettiği de görülüyor.

Olayla ile açıklama yapan Başhekim İliklerden, "Sağlık Kurumumuz giriş kapısında yaşanan, ülkemizin hala kanayan yarası olan kan davalarından bir tanesinin akım ettiği bu kısmetsiz hadisede, insan sıhhatine yöneltilmiş bir tehdide karşı doktorluk içgüdüsüyle ve bölge insanımızın beyaz önlüğe olan hürmetine sığınarak vakaya müdahil oldum ve nihayet yurttaş silahını bana teslim etti. Can kaybı olmadan atlatılan vakaya örgütüne üyelerimiz müdahil olarak lüzumlu adli kovuşturma başlatılmıştır" dedi.