Başkan isyan etti! Maaş 5 bin TL, başvuru yok...

Başkan isyan etti! Maaş 5 bin TL, başvuru yok...

Toplu erişim sektöründe istihdam edilmek üzere 5 bin TL ücretle 50 sürücü aradıklarını söyleyen Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “Günlerdir duyuru veriyoruz ne arayan var ne soran”…

Antalya Otobüsçüler Odası, kent içi toplu erişimde istihdam edilmek üzere 50 erişim personeli arandığı istikametinde duyuru verdi.

Oda, 25 günlük mesai için aylık 5 bin TL ücret tanımladı. Duyuru çıktıktan sonra birkaç şahsın kendilerine eriştiğini kaydolan Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “5 bin TL ücret verdik kimse oralı olmadı. Sebebini biz de kavramadık. Sarihçesi afallamışız” diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir 'Yeni bir yarıyıl var' diyerek anlattı: NATO, Amerika ve Türkiye...Müjdenin parolaları: Sonraki adımda 'Kuzey' giderŞok yargılama! '80 yaşındakiler can verecek diye...'

ULAŞIMA YENİ İSTİHDAM

Temmuz ayından itibaren başlayan olağanlaşmayla beraber gece 12.00’ye kadar toplu erişim seferlerinin sürdüğünü, bu sebeple sürücü kadrosunu genişletmek istediklerini söyleyen Arslan, “Bu sayede hem Antalyalılara hem de şehre tatile gelenlere daha iyi hizmet vermeyi ve istihdama katkı koymayı istiyorduk. Her şeye karşın mücadelemiz devam ediyor” dedi.

VARDİYALAR ARTTI

Yoğun yarıyılı atlatabilmeleri için daha fazla personel çalıştırmak zorunda olduklarını kaydolan Arslan, “Kapanma şartlarında otobüslerde birer sürücü çalışırken şimdi 2 vardiyada 2 sürücü çalışıyor. O sebeple mevcut kapasitemize ek olarak 50 sürücü istihdam etmemiz gerekiyor. O surattan yalnızca duyuru değil, tanıdığa haber de verdik. Belki bu sayede çalışacak birey bulabiliriz” diye konuştu.

ŞEHİR DIŞINDA ARIYORUZ

Arslan, şöyle devam etti: “Pandemi şartları mı yoksa turizm sezonuyla beraber artan sürücü gereksinimimi bu sürecin yaşanmasına neden oldu öğrenmiyoruz. Natürel biz personel sayımızı artırmak zorundayız o surattan şehir dışında da arayışlarımızı sürdüreceğiz.”