Başörtülü kadına kedi bahanesiyle darp

Başörtülü kadına kedi bahanesiyle darp

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İTÜ çalışan araştırma vazifelisi Neşe Nur Akkaya, evvelki gün bir dostuyla beraber Nişantaşı’ndaki Mıstık Parkı’na geldi.

Bankta oturan ikilinin yanına cadde kedileri de toplandı. Akkaya beğendiği kedilerden biri üzerine çıkınca alt indirdi. Bu sırada yanlarına gelen Eray Çakın, “Siz o kediyi darp edemezsiniz” diyerek Akkaya ile kavgaya başladı. Genç kadın kediyi beğendiğini anlatmaya çalışsa da muvaffak olamadı.

Laflı münazaranın devam etmesi ile Çakın, başörtülü Neşe Nur Akkaya’ya “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, sizin yeriniz burası değil, yeriniz Gaziosmanpaşa, defolun gidin” dedi. Akkaya da, “Rahatsız oluyorsan sen başka bir yerde oturabilirsin” karşılığını verdi.

TERMOSLA VURDU

Bunun üzerine Çakın elindeki termosu Akkaya’ya fırlattı, daha sonra da yumrukladı. Aldığı darbeler sebebiyle yere düşen Akkaya geçici şuur kaybı geçirdi. Hadise yerine gelen polis ekipleri Eray Çakın’ı nezaretine alırken, Neşe Nur Akkaya ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çakın polis merkezindeki ifadesinde Akkaya’nın kediyi darp ettiğini, bu surattan hiddetlenerek saldırdığını öne sürdü. Eray Çakın hür kaldı. İTÜ, Twitter hesabından atağı ayıpladı.

BAKAN YANIK’TAN DESTEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık hadiseye ait yaptığı açıklamada “Açılacak davaya müdahil olarak Nişantaşı’nda hücuma maruz kalan kardeşimize bu süreçte her türlü yardımı vereceğiz, yanındayız” dedi.