Batman'da sağlık çalışanlarına şiddet: Saldırıyı kapıya yaslanarak önlediler

Batman'da sağlık çalışanlarına şiddet: Saldırıyı kapıya yaslanarak önlediler

Batman’ın Beşiri ilçesinde Devlet Hastanesi acil servisine gizeme numarası almadan girmeye çalışan hasta yakınları ile sağlık personeli arasında gerginlik yaşandı. Güvenlik görevlileri ile hastane personeli,

Vaka, Beşiri Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. İddiaya göre hastanenin acil servisine gelen hasta yakınları gizeme beklemeden acil servis odasına girmek istedi. Sağlık çalışanlarının ihtarları üzerine münazara yaşandı. Güvenlik görevlileri hasta yakınlarını dışarı çıkardı. Bu sırada hasta yakınları kapıyı zorlayarak açmaya çalıştı. Sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileri kapıya beraber yaslanarak içeri girmelerine engel oldu. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken, sağlık çalışanları hasta yakınlarından şikayetçi oldu.

Batmanda sağlık çalışanlarına şiddet: Saldırıyı kapıya yaslanarak önlediler

ACİL SERVİS ÖNÜNDE GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ DARBETTİLER

Mardin'de de acil servis önünde hasta yakınları güvenlik görevlisini darbetti. Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisi önüne araçlarını park eden hasta yakınları, vasıtayın plakasının fotoğrafını çeken güvenlik görevlisini saldırdı. Beyaz kod verilmesi üzerine vaka yerine gelen polis, güvenlik görevlisi N.G.’nin şikayeti üzerine hasta yakınlarını gözaltına aldı.

Batmanda sağlık çalışanlarına şiddet: Saldırıyı kapıya yaslanarak önlediler

Vaka, akşam saatlerine Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde yaşandı. Hasta yakınları, geldikleri vasıtayı acil servisin önüne park ederek hastaneye girdi. Vasıtayın kaldırılması için anons yapılmasına rağmen kimsenin gelmemesi üzerine hastanenin güvenlik görevlisi N.G., plakasından sahibinin irtibat bilgilerine erişmek için vasıtayın fotoğrafını çekti. Vasıtayın plakasının çekildiğini gören 10 şahsiyet bir grup hasta yakını ise güvenlik görevlisi N.G.'yi darbetmeye başladı. Beyaz kod verilmesi üzerine bölgeye çok rakamda polis ekibi sevk edildi. N.G. saldırganların elinden kurtarılırken, hasta yakınları ise şikayet üzerine gözaltına alındı.