Bayan Macron Elysee’yi yönetiyor

Bayan Macron Elysee’yi yönetiyor

FRANSA Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron 43 ile eşi Brigitte Macron’un gazeteci dostları Gael Tchakaloff, “Beraber Olduğumuz Sürece” Tant Qu’on Est Tous les Deux isimli yaşam öykü kitabı yayımladı.

Kitapta, Brigitte Macron’un idaredeki tesirine dikkat çekiliyor. Emmanuel Macron’un kendisinden 25 yaş büyük olan eşine çok âşık olduğunu anlatan Tchakaloff, “Cumhurbaşkanı her 1.5 saatte bir eşini arıyor. Dakika dakika birbirlerinin ne yaptığını öğreniyorlar” dedi. Brigitte’ın eşinin programını hakimiyet ettiğini de belirten yazar, “Hanımefendi, Elysee Epilepsiyi personeline emir vererek misafirlerin ziyaret saatlerine bile müdahale ediyor” dedi.

YAŞAMINI EŞİNE ADADI

Kitapta ismi açıklanmayan, Macron çiftine yakın bir ad, Brigitte’ın yaşamını eşinin galibiyetine adadığını kaydoldu. Aynı kaynak, ilişkilerinin ilk başlarında ve Emmanuel Macron henüz bir üniversite talebesiyken, ikilinin herkesin içinde birbirlerine bol bol sevgi şovu yaptığını söyledi. Kitapta Emmanuel Macron’un annesi Francoise Nogues de Brigitte Macron için, “Hiç kimseye benzemeyen bir dost” ifadelerini kullandı. Macron çifti ile 2016’dan beri yakın olan Tchakaloff, kitabı kendi inisyatifiyle yazmış.