Bayern Münih'ten Robert Lewandowski açıklaması! 'Ayrılmak istiyor'

Bayern Münih'ten Robert Lewandowski açıklaması! 'Ayrılmak istiyor'

Bayern Münih Atletik Direktörü Hasan Salihamidzic, Barcelona'nın ilgilendiği Robert Lewandowski'nin ekipten ufalamak istediğini açıkladı.

Bundesliga'da geçtiğimiz haftalarda şampiyonluğunu duyuru Bayern Münih'te Robert Lewandowski krizi devam ediyor.

BARCELONA İSTİYOR

Kış transfer yarıyılında Ferran Torres, Adama Traore ve Aubameyang adları kadrosuna katan Barcelona'nın son amacı Robert Lewandowski olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Alman medyasından BİLD, Bayern Münih'in, Robert Lewandowski'yi 35-40 milyon euroya satma kararı aldığını duyurmuştu.

Haberde; Barcelona'nın bu parayı ödemeye hazır olduğu ancak Lewandowski cephesiyle henüz bir görüşme yapılmadığı belirtilmişti.

'UFALAMAK İSTİYOR' AÇIKLAMASI!

Bayern Münih Atletik Direktörü Hasan Salihamidzic, mevzuyla alakalı yaptığı açıklamada "Lewandowski ile konuştum. Bana kontrat uzatmak istemediğini ve kulüpten ufalamak istediğini söyledi" biçiminde konuştu.

'DÜŞÜNCEMİZ DEĞİŞMEDİ'

Salihamidzic laflarını, "Ancak bizim düşüncemiz değişmedi. Lewa'nın kontratı 30 Haziran 2023'te sona erecek. Barcelona resmi öneri yapmadı. Lewa gelecek yaza kadar bizim futbolcumuz, reel bu" ifadeleriyle tammaladı.

Gün içerisinde Barcelona cephesinden de Robert Lewandowski ile alakalı bir açıklama gelmişti.

Bir basın üyesinin, "Robert Lewandowski, 33 yaşında, Barcelona bu yaşlarda oyuncuları mı transfer edecek?" sualine yanıt veren Xavi, "Daniel Alves'le 38 yaşında imzaladık. Bu yaşla alakalı değil, oyunla alakalı bir vaziyet. Futbolcular artık kendilerine iyi bakıyorlar ve her senede profesyonel olarak daha iyi vaziyette oluyorlar" diye yanıt vermişti.

Bayern Münih formasıyla rakamsız kupa kazanan ve ehemmiyetli rekorlara imza atan 33 yaşındaki futbolcu, bu sezon 45 maçta 49 gol attı ve 7 asist yaptı.