Bayrampaşa'da ev sahibinden baltalı dehşet

Bayrampaşa'da ev sahibinden baltalı dehşet

İstanbul Bayrampaşa'da konut sahibi, evinden çıkarmak istediği kiracısının kapısını baltayla kırdı. Daha sonra konuta girip içerideki kapıları ve sırçaları da baltayla dağıldı. Konut sahibinin baltayla

Vaka, geçen Çarşamba günü 23.00 sıralarında, Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Burç Sokak'ta bulunan 3 katlı binada alana geldi. İddiaya göre; 2 yıldır kiracıları olduğu Suriye tebaalı aileyi, evinden çıkarmak isteyen 92 yaşındaki konut sahibi Naim A., bin 200 lira olan kirayı 3 bin liraya çıkardı. Kiracılarının kendilerine konut bulamaması ve kira zammını da kabul etmemeleri üzerine konut sahibi, baltayla ailenin kapısına direndi. Kiracı aile yattığı sırada dairenin dış kapısını baltayla kıran Naim A., içeriye girerek çevreye hasar vermeye başladı. Yaşlı adam, konuttaki öteki kapıları da baltayla dağıldı. Korku anlarının ardından uyanan aile, haykırıp dayanak istemeye çalıştı. Sesleri dinleyen komşularının gelmesi üzerine konut sahibi Naim A., daireyi terk etti.

Bayrampaşada ev sahibinden baltalı dehşet
Yabancı tebaalı aile, gidişatı polis takımlarına bildirdi. Naim A., hadisenin ardından kiracılarının suyunu ve doğalgazını kesti. Fobiye kapılan kiracı aile, kırılan daire kapısını değiştirdi. Kaygılı aile, kapının arkasına da koltukları yaslayarak kendilerince tedbir aldı. Konut sahibinin baltayla daire kapısının kırdığı anlar, bina sakinleri tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerde, Naim A., elindeki baltayla kerelerce vurduğu kapıyı dağılıyor.

BABA VE OĞUL NEZARETİNE ALINDI

Vaka yerine gelerek analizde bulunan takımlar, konut sahibi Naim A. ile oğlu İhsan A. 65'yı nezaretine aldı.

Bayrampaşada ev sahibinden baltalı dehşet
Nezaretine alınan baba ve oğul polis merkezindeki harekâtlarının ardından "Ev Dokunulmazlığının İhlali" ve "Mülke Hasar Verme" suçundan adli makamlara sevk edildi.

"SANKİ SURİYE'DE, SAVAŞTAYIZ SYEMİNİM"

Kiracı oldukları konutta annesi, eniştesi ve 4 kız kardeşi ile yaşayan Esma Ş., yaşadıkları fobi dolu anları anlattı. Esma Ş, "Savaş sebebiyle ailemle beraber Suriye'den geldik. Babam 3 sene evvel ölüm etti. Ben ve 4 kardeşim okuyoruz. Kira zammını kabul etmediğimiz için baltayla gelmiş. İçeriye girip kapıları kırdı. Çok korktuk, polisi aradık. Titreyeme başladık. Sanki Suriye'de, savaştayım syeminim.

Bayrampaşada ev sahibinden baltalı dehşet
10 aydır konuttan çıkmamızı istiyor. Ona konut bulamadığımızı söyledim. Aslında buluyoruz ama Suriyelilere konut vermiyorlar. Gidişatı anlattım ama kavramıyor. Bizi çıkartmak istiyor. Bu surattan kirayı yükseltti. Her zaman kapımıza gelip rahatsız ediyor. Dün akşam, su saatini sökmüş. bin 200 lira ödüyoruz, şimdi 3 bin lira istiyor.
Bayrampaşada ev sahibinden baltalı dehşet
Sadece eniştem çalışıyor. Bu kirayı kim ödeyecek? Ben ve kardeşlerim okuyoruz. Evin içine girdi. Odaların kapılarını kırdı. Komşular alta inmeseydi, bizi öldürebilirdi. Allahın İzniyle en yakın zamanda konut bulacağız. Bize dayanak etsinler" dedi.