BBP lideri Destici, tartışılan sözlerine açıklık getirdi: Algı operasyonu yapılıyor, kendi hayatımdan örnek verdim

BBP lideri Destici, tartışılan sözlerine açıklık getirdi: Algı operasyonu yapılıyor, kendi hayatımdan örnek verdim

Büyük Birlik Partisi BBP lideri Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında tasarrufa dikkat ettiğini belirterek "Ben kasaptan et almıyorum. Hayvan kestirip, toplu et alıyorum" demişti. Destici,

CNN Türk canlı yayınında Büşra Arslantaş'ın suallerini cevaplayan BBP lideri Mustafa Destici, şunları söyledi:
Biz gelişen bir ekonomiyiz. Borçlanmaya müteveccih ekonomi yürütülmüş. Salgınla yapım zincirindeki bozulmalar Türkiye’deki imale arzı artırdı. Talebin arzı karşılamada noksanlığı, yiyecekte dünyada yüzde 30’u bulan maliyet çoğalışı görüldü. Esnafı dolaşıyorum, markete gidiyorum. A mahsulü bir markette 10 lira ise öbüründe 12 lira, maliyet değişiklikleri var. Ne Yazık Ki üreticimizin elinden daha düşüğe alınıyor ancak market raflarına baktığımızda çok yüksek maliyetler görüyoruz.

STOKÇULUK İLE GAYRET

Karaborsacı ve stokçularla gayret ediliyor. Ağır cezalar getirildi. Hayat pahalılığından en çok kazancı düşük olanlar etkileniyor. Bunlarla alakalı destek kolileri, minimum fiyata tarihinin azami zammı getirildi.

Düşük ücret alan emeklilerimize yüzde 50’nin üzerinde zam yapıldı. Hala emeklilerin ücretlerinde iyileştirme gereksinim var. Devletimiz, hükümetimiz elinden gelen tüm ihtimalleri sergiliyor. 2022 senesinde de turizmde klasiğe dönersek cari sarihin kapatılacağını düşünüyorum.

Gözden KaçmasınSıfır araçlar için ÖTV matrahı değiştirildi İşte yeni otomobil fiyatlarıSıfır taşıtlar için ÖTV matrahı değiştirildi! İşte yeni araba fiyatlarıHaberi Görüntüle

TARTIŞILAN ‘TASARRUF’ AÇIKLAMASI

Şimdi ben köylü çocuğuyum, kalabalık bir aileyiz. 45 şahsiyet çekirdek ailemiz var. Kışın harcadığımız peyniri de tereyağı da köyden alıyoruz. Harcadığımız her şeyi kendimiz üretmeye çalışıyoruz. Kalabalık bir aile olduğumuz için kışa girerken ananeleri devam ettiriyoruz. Kasaptan veya marketten aldığınızın yarısına mülk edebiliyorsunuz. Bazı etraflar değişik noktalara sürüklemeye gayret ettiler. Halkın tasasıyla dertlenmek olduğunu düşünmüyorum. Trol kadrosuna baktığımızda Halk İttifakı'nı oluşturan blokun yaptığını görüyorum. Yanlış idrak etmelere alan verecek açıklamalar vermemek gerekiyor. Halkımız bizi tanıyor. Olanak bulan herkesin üretmesi gerektiğini düşünüyorum. Kazancı ne kadarsa o kadar insanımızın tüketmesi gerektiğini düşünüyorum. Laflarım yanlış yerlere çekildi, likeni işlemi.

BBP lideri Destici, tartışılan sözlerine açıklık getirdi: Algı operasyonu yapılıyor, kendi hayatımdan örnek verdim

HDP’Lİ SEMRA HOŞ’İN TERÖRİSTLE RESMİ

Türkiye 40 seneyi aşkın vakittir terörle gayret ediyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok batılı ülkenin terör örgütüne mali ve silah dayanağı yaptığını öğreniyoruz. Güvenlik eforlarımız topyekûn gayret veriyor bu da zafer getiriyor. Ta Meclis’e kadar gelmiş uzantıları var. HDP kanunlara göre kurulmuştur ama asla hukuki değildir. Terör örgütünü korunuyorsa asla hukuki değildir.

Alakalı haberHDP’li Semra Güzel’in terör örgütü kampında yeni fotoğrafları ortaya çıktıHDP’li Semra Hoş’in terör örgütü kampında yeni resimleri ortaya çıktı! Haberi Görüntüle

Bir politik parti her türlü görüşünü söyleyebilir ancak bunun hududu şiddet ve terördür. Evvelki günlerde 3 tane şehidimiz oldu, HDP’den bir kınama gördük mü? Göremedik. Bir tanesinin resimleri ortaya çıkmıştır ama bizim için sürpriz değildir. Yapılması gereken fezlekelerin hazırlanması ve dokunulmazlıklarının kaldırılmasıdır.

Gözden KaçmasınHDPli vekilin teröristle fotoğrafı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruzHDP'li vekilin teröristle resmi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclisimizde bu cins birilerini görmek istemiyoruzHaberi Görüntüle

ENES KARA’NIN VEFATI

Hangi biçimde hayatını kaybetmiş olursa olsun büyük yeis dinliyoruz. Keşke böyle bir hadise yaşanmasaydı. Allahın İzniyle bundan sonra yaşanmaz. Yalnızca emin grupların konutlarında kalanlar değil başka yerlerde kalanların başına da gelebilir. Talebe konutları sınan bu konutların sorgulanması gerekiyor. Ailelerimiz bir inanca sahip olabilir, evlatlarıyla görüşerek bir baskı yapmadan daha rahat etrafta kalmaları için çalışmalıdır. Bu evladımızın vefatından en çok ailesi acı dinlemiştir, baş sıhhati diliyorum. Cemiyetimiz gruplaştırılmamalı. Gençlerimizin kaldığı yerlerde problem varsa bu çözülmeli. Devletimiz yatak ve yurt rakamını artırdı.

Alakalı haberCemaat yurtlarına dair önyargısız yedi hükümCemaat yurtlarına dair önyargısız yedi hükümHaberi Görüntüle

Teftişsiz talebe konutlarının açılmasına teftişsiz yurtların açılmasına izin verilmemeli. Psikolojisi bozulan gençlerimiz için daha çok devrede olunmalı. Enes Kara’nın vefatından büyük yeis dinliyorum. Bizim davamız insanı yaşat ki devlet yaşasın şuurundan geliyor. Bir masum bir gencin hayatını kaybetmesi kabul edilebilir değildir. Yeis hepimizin yeisi. Cemiyetimizi kamplaştırmayı doğru bulmuyorum.

Gözden KaçmasınAK Parti Sözcüsü Çelikten Enes Kara açıklamasıAK Parti Sözcüsü Çelik'deri Enes Kara açıklamasıHaberi Görüntüle

TERCİHLER ZAMANINDA YAPILMALI

Meclis’te bugün cemiyetimizin yüzde 99 temsil ediliyor. Muhalefet neden erken tercih istiyor, hükümeti hırpalamak, Cumhur İttifakı'nı hırpalamak, pandeminin ihtimallerini kullanmak için. Bugün yapmamız gereken iktidar ve muhalefet olarak pandeminin koşullarını atlatmak. Tercihler zamanında yapılmalı. Tercihler 2023 senesinin Haziran’ında yapılacaktır.

Gözden KaçmasınErken seçim konusu ve AK Parti’nin yeni hikâyesiErken tercih mevzusu ve AK Parti’nin yeni hikâyesiHaberi Görüntüle