Belediyelere çağrı yaptı

Belediyelere çağrı yaptı

Türkiye Belediyeler Birliği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti’nda kabul edilen Hayvan Hakları Yasayı’nun belediyelere ehemmiyetli mesullükler…

Hürriyet’e konuşan Gaziantep Megakent Belediye Başkanı da olan Şahin, belediyelere düşen mesullükleri şöyle anlattı: “Yasa belediyelere de ehemmiyetli mesullükler veriyor. Türkiye Barolar Birliği olarak yapılan tam çalışmanın altına imza atıyoruz. Hayvan bakım konutu, hayvan sağlık kurumu ve natürel yaşam alanlarını kurmak üzere tahsis edilecek hazine ve orman alanlarının değersiz olması, hem belediyelerin elini kuvvetlendirilecek hem de bu mevzuda teşvik edecek. Bu mesele tek bir müesseseden, tek bir bakandan, tek bir belediyeden veya tek bir sivil toplumdan beklenecek bir mesele değil; bütün bir işbirliği, bütün bir güçbirliği, bütün bir aşkla, bütün bir inançla odaklanma sorunu. Bu işin parasına puluna bakılmaz, her çalışmanın arttayız.”

Fatma Şahin kanunla belediyelere ehemmiyetli vazifeler ve mesullükler yüklendiğini anımsatarak bunların gereğinin yerine getirilmesi için çağrı yaptı.