Belgrad Ormanı'nda 'kısıtlamasız cumartesi' yoğunluğu

Belgrad Ormanı'nda 'kısıtlamasız cumartesi' yoğunluğu

Kısıtlamasız cumartesi gününde orman havası almak isteyenler Belgrad Ormanı'nda akın etti. Belgrad Ormanı'na girişte, vasıta kuyruğu metrelerce uzadı.

Uzun zamandır pandemi sebebiyle hafta sonlarında cadde kısıtlaması uygulanıyordu. Olağanlaşmada yeni yarıyılla uzun zaman sonra tekerrür cumartesi kısıtlaması kaldırıldı. Cumartesi gününü, doğayla iç içe geçirmek isteyenler, Sarıyer'deki Belgrad Ormanı'nın yolunu yakaladı. Taşıtlarıyla gelenler Belgrad Ormanı girişinde uzun vasıta kuyrukları oluşturdu. Uzun zaman taşıtlarıyla Belgrad Ormanı girişinde bekleyenler içeriye girdiklerinde ağaçların gölgesine sığındı. Ailesiyle müddet geçirenler, kahvaltılarının ardından semaverleri ile çay içti. Öğle yemeği için de mangallara kömürler atıldı. Yürüyüş, piknik veya doğa havası almak için ormana gelenler Belgrad Ormanı'nda yoğunluk oluşturdu. Gelenlerin masalarının arasında sosyal mesafe olduğu görüldü.

"ERKEN GELMEMİZE KARŞIN TRAFİK OLUŞTU"

Ailesi ile Belgrad Ormanı'na gelen Gürsel Karakömür, "Harika geçiyor, özlemişiz, çok iyi oldu insanlar da mutlu ailemizle dışarı çıkabildik. Hoş oldu çocuklarımızı aldık getirdik. Yarın imtihanlar olduğu için çocuklarımıza da çok iyi oldu. Uzun zamandır insanlar dışarı çıkamayınca, her taraf dolu hatta biz erken gelmemize karşın trafik oluştu. İnsanlar özlemiş" diye konuştu.

Belgrad Ormanında kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu

"ANCAK SARİH HAVADA RAHAT EDEBİLİYORUZ"

Oğlunun doğum gününü kutlamak için Belgrad Ormanı'na gelen Gülay Pamukçu ise " Bizim için hoş çok fazla konutta kaldık. Bu biçimde çocuklar daha mutlu. Sarih havada ancak rahat edebiliyoruz. Yoğun herkes ilk günün tadını çıkarmak istedi, kaçış gibi oldu bakalım dönüş yolu nasıl olacak" dedi.

Belgrad Ormanında kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu

"DIŞARI ÇIKACAĞIZ DİYE DÜNDEN HAZIRLIK YAPTIK"

Torunu, oğlu ve gelini ile ormana gelen Gülay Görgün de "Dışarı çıkma ihtimalimiz olduğu için akşamdan hazırlandık. İki yıldan beri ilk kere dışarıdayız. Kahvaltımızı yaptık torunumla, gelinimle, oğlumla buradayız. Çok mutluyuz gerçekten" biçiminde konuştu.

Belgrad Ormanında kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu