Beril bebek sarılmış, Türkiye ağlamıştı! 3 ay sonra bu kez Zeynep bebek, acil tıp teknisyeni Mehmet Canko'nun kucağında

Beril bebek sarılmış, Türkiye ağlamıştı! 3 ay sonra bu kez Zeynep bebek, acil tıp teknisyeni Mehmet Canko'nun kucağında

Afyonkarahisar'da 3 ay evvel üzerine kaynar su dökülen 15 aylık Beril bebeğin hava ambulansıyla hastaneye götürülürken can acısı ve fobiyle acil tıp teknisyeni ATT Mehmet Canko'ya sarılması…

Olay, Bolvadin ilçesinde alana geldi. Üzerine kaynar su dökülen 15 aylık Zeynep bebek, ailesi tarafından Bolvadin Devlet Sağlık Kurumu'ne götürüldü. Yapılan muayenede Zeynep bebeğin el, boyun ve göğüs bölgesinde yanıklar tespit edildi. Sağlık gidişatı ağır olan Zeynep bebek, ambulans helikopterle Eskişehir'e sevk edildi. Ambulans helikopterde misyonlu acil tıp teknisyeni Mehmet Canko, bebeği yol süresince kucağında taşıdı. Zeynep bebek, Eskişehir Şehir Sağlık Kurumu Yanık Merkezi'nde rehabilitasyona alındı.

Beril bebek sarılmış, Türkiye ağlamıştı 3 ay sonra bu kez Zeynep bebek, acil tıp teknisyeni Mehmet Cankonun kucağında

İKİNCİ DERECE YANIK TESPİT EDİLDİ

Zeynep bebeğin bedeninde ikinci derece yanıklar tespit edildi. Sağlık Kurumunun yanık merkezinde Zeynep bebeğin rehabilitasyonuna başlandığı belirtildi. 

3 AY EVVEL DE BERİL BEBEĞİ TAŞIMIŞTI

Afyonkarahisar’da yaşayan Fatma- Mahmut Aktaş çiftinin bebekleri Beril Server Aktaş’ın üzerine kaza neticeyi kaynar su dökülmüştü. Bedeninin büyük kısmında yanıklar oluşan Beril bebek, Sağlık Bakanlığı’nın ambulans helikopteriyle Eskişehir Şehir Sağlık Kurumu Yanık Merkezi’ne götürülmüştü. Helikopterde fobiden ve canı yandığı için ağlamaya başlayan bebek, Acil Tıp Teknisyeni Mehmet Canko’nun boynuna sımsıkı sarılmıştı.

‘KUCAĞIMDA 1 SAAT UÇTUK’

Canko, bebeği sedyeye yatırmak istese de boynunu bırakmayınca takribî 1 saat süren yolculukta bu biçimde uçmuşlardı. Beril bebeğin, sağlık çalışanının boynuna sımsıkı sarılışını gösteren resim, sosyal medyada suratlarca alkış ve yorum almıştı.

: İlginize Sürükleyebilir İşte ilk görüntüler! Kapsül dünyaya indi... Bezos'un uzay yolculuğu tamamlandıErdoğan 'Buradan AB'ye sesleniyorum' deyip açıkladı: Ne oldu, siz lafınızı yakaladınız mı?Kentte alarm! Toplu halde tutuldular

Acil Tıp Teknisyeni Mehmet Canko, o anları Hürriyet’e şöyle anlatmıştı:
“Ambulans siren sesleri, helikopter sesi bebeği çok korkutmuştu. Seyahatimiz toplam 1 saat sürdü. Bebeği o esnada monitöre bağlamak için ayakarsu istediğimizde bile boynumu yırtarak sarıldı ve vazgeçmek istemedi. Biz de inisiyatif alarak aygıtlara bağlamadık. Benim çocuğum yok ama o an ‘Kendi çocuğum olsa ne yapardım?’ diye düşündüm. Helikoptere binen çocuklar genellikle ilk 10 dakikadan sonra soğukkanlılaşır ve yatarlar. Beril de bir zaman sonra yattı. O yattıktan sonra da hekimle ikimiz oturup ağladık.”