Berlin'de kritik NATO toplantısı

Berlin'de kritik NATO toplantısı

NATO Dışişleri Bakanları Berlin'de toplanıyor. Buluşmada Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşla alakalı son büyümeler ele alınacak.

NATO azası ülkelerinin dışişleri bakanları, Rusya-Ukrayna Savaşı ile Finlandiya ve İsveç'in ittifaka azalığını görüşmek üzere asıllaştırılacak gayri resmi buluşmaya katılmak üzere bugün Almanya'nın başşehri Berlin'e gelecek.

NATO azası ülkelerin dışişleri bakanları, Almanya'nın başşehri Berlin'de bugün toplanıyor. Almanya Federal Dışişleri Bakanlığında asıllaştırılacak

Dışişleri Bakanları Gayriresmi Buluşmasına NATO Genel Sekreter Destekçisi Mircea Geoana başkanlık edecek. Buluşmada aktüel mevzular, Rusya-Ukrayna Savaşı ve Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya azalığı ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in ittifaka azalığına "pozitif bakmıyoruz" açıklamasının ardından gözler Türkiye'nin davranışına çevrilirken, seanslara Türkiye'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılacak.

Bugün yerel saatle 18.00 sıralarında Almanya Dışişleri Bakanlığına gelmesi beklenen Bakanlar, saat 20.00'de İsveç ve Finlandiya Dışişleri Bakanlarının da katılımıyla gayriresmi çalışma yemeğinde buluşacak.

Yarın saatler 09.00'u gösterdiğinde NATO Genel Sekreter Destekçisi ve Almanya Dışişleri Bakanı'nın açılış konuşmalarıyla NATO Dışişleri Bakanları Gayri Resmi Buluşması asıllaştırılacak.