Berlin’de Londra taksisi! Kentte herkes onu arıyor

Berlin’de Londra taksisi! Kentte herkes onu arıyor

Almanya’da taksicilik yapan Serkan Demir, İngiltere’nin simgelerinden Londra taksisini Berlin’de kullanmaya başlayınca şehrin en aranan taksicisi haline geldi.

Almanya’nın başşehri Berlin’de 12 yıldır taksicilikle uğraşan Serkan Demir, özellikle manili ve grup halindeki kalabalık yolcuları alamadığı için yeni bir arayışa girdi. Bir kış günü kent merkezinde tekerlekli sandalyedeki bir bayan yolcunun 3 saate yakın taksi beklediğini gören Demir, işini daha muntazam yapabilmek için Londra’nın tanınmış taksilerinden sipariş etti. Siparişini verdiği taksi, üretici işletme olan London Electric Vehicle Company’nin ürettiği 5 bininci vasıta olunca, işletme CEO’su Jörg Hofmann, Londra’dan Berlin’e gelerek taksiyi Demir’e bizzat kendisi teslim etti.

Berlin’de Londra taksisi Kentte herkes onu arıyor

Takribî 1 aydır Berlin caddelerinde Londra taksisi kullanan Demir’e reel namını kazandıran ise Alman partisi FDP’nin genel başkanı Christian Lindner’in sosyal medya paylaşımı oldu.

BERLİN’İN EN POPÜLER TAKSİCİSİ

TV’deki bir müzakere programına Demir’in taksisiyle giden Lindner, vasıtayla sürüklediği selfie’yi Instagram hesabından paylaştı ve altına “Demir’in yeni şeyleri sınadığı için hürmeti hak ettiği” anekdotunu düştü. Vasıtaya alakanın kendisini donakalttığını ifade eden Demir, yolda giderken insanların kendisine selam verdiğini ve selektör yaptıklarını hatta değişik taksilerden inerek kendi taşıtına bindiklerini söylüyor.

Berlin’de Londra taksisi Kentte herkes onu arıyor