Beşiktaş'ta başkan adayı Fuat Çimen: Ben Manga ile görüşüyoruz

Beşiktaş'ta başkan adayı Fuat Çimen: Ben Manga ile görüşüyoruz

Kulübün iyi idarenmediğini iddia eden Çimen, “Paralar afaki yerlere tüketildiği için borç yükü çoğalıyor. Seçilirsek, futbolda atletik direktörlüğü özerk bir yapıya kavuşturacağız. Hali Hazırda Frankfurt’ta

Beşiktaş’ta 29 Mayıs Pazar günü yapılacak Basmakalıp Tercihli Genel Kurul’da başkanlığa aday olan Fuat Çimen, D-Smart’ta yayınlanan ‘Haftanın Misafiri’ programında gazeteci Faik Gürses’in sorularını cevapladı.

Ahmet Nur Çebi idaresini tenkit eten Çimen, “Beşiktaş idarenemiyor. Bu surattan borç yükü çoğalıyor. Bunun da nedeni yanlış yapılan kontratlar. Paralar afaki yere tüketilmiş. Bizim önceliğimiz mali disiplini sağlayıp iç teftiş sistemini oluşturmak” dedi.

BEN MANGA iLE GÖRÜŞÜYORUZ

Seçilmesi halinde kulübü yönetimsel ve atletik doğrultudan 2’ye ayıracaklarını söyleyen Çimen, “Futbolda atletik direktörlük özerk bir yapıda olacak. Profesyonel bir yapılanmaya gideceğiz. Şu anda Frankfurt’ta misyon yapan Ben Manga ile görüşmeye devam ediyoruz. Kulübü Alman ekolüne idareyeceğiz. İdare anlamında Frankfurt’u misal alıyoruz” diye konuştu.