Beşiktaş’ta Batshuayi ve Pjanic kararı verildi! Yeni sezonda...

Beşiktaş’ta Batshuayi ve Pjanic kararı verildi! Yeni sezonda...

Yeni bir yapılanmaya giden ve bu yönde hem özkaynaktan yetişen gençleri ekibe kazandıran hem de potansiyelli genç adları kadrosuna katmaya hazırlanan Beşiktaş’ta önümüzdeki sezonun da planlaması yapıldı.

Mevcut kadroda kiralık olarak forma giyen Michy Batshuayi ve Miralem Pjanic’le yola devam edilmeyecek. Bu 2 oyuncuya da teşekkür edilerek yollar dağılacak.

Bir öteki kiralık oyuncu Can Bozdoğan’ın ise bonservisinin alınması için görüşmeler devam ediyor.

Bu sezon ücret bütçesini 25 milyon Euro’ya düşürmek için çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlılar, kadro dışı olan Lens, Douglas, N’Sakala ve Ljajic’in de maaşlarından kurtuluyor.

Alex’e gelen öneriler değerlendirilecek

Sezon başında kadroya dahil edilen ancak performansıyla hayal kırıklığı oluşturan Alex Teixeira’ya öneri gelmesi durumunda, oyuncuyla görüşülerek bu öneriler değerlendirilecek.

Kontratı bitecek adlardan Larin ve Vida’yla alakalı da görüşmeler sürüyor. Her iki oyuncuya da, ekibin dengelerini bozmayacak biçimde fiyat öneriyinde bulunulacak. Larin ve Vida’nın bu önerileri kabul etmemesi durumunda ise yollar dağılacak.

Gözler Atiba’da

Beşiktaş’ta kontratı sona erecek olan adlardan Atiba Hutchinson’la alakalı da verilecek karar merak konusu. Siyah-beyazlı takımın simge adlarınden olan ve aralık ayındaki Dünya Kupası’nda forma giymek isteyen Atiba Hutchinson’la 1 senelik yeni kontrat imzalanması da gündemde.

Taraftarların da sevgilisi olan 39 yaşındaki futbolcu için yeni kontrat öneriyi yapılması planlanıyor.

Sezon bitimi ve yapılacak olan tercihli genel heyetin ardından Atiba’yla görüşecek olan siyah-beyazlılar, bu futbolcuyla 1 sene daha yola devam etmek istiyor.