Beşiktaş'ta Emre Kocadağ: "Hem yerli hem de yabancı transferde defteri kapatmış değiliz"

Beşiktaş'ta Emre Kocadağ: "Hem yerli hem de yabancı transferde defteri kapatmış değiliz"

Beşiktaş Asbaşkanı ve Futbol Şube Mesulü Emre Kocadağ, “Taraflarımızı heyecanlandıran transferler olduğunu düşünüyorum. Coşku verici bir kadro oldu. Hem yerli hem de yabancı transferde defteri kapatmış

Beşiktaş Asbaşkanı ve Futbol Şube Mesulü Emre Kocadağ, Mainz 05 ile oynanan hazırlık maçı evvelinde açıklamalarda bulundu. Kocadağ, ekipte kendilerini mutlu eden iki tane pozitif mevzu olduğuna vurgu yaparak, “Birincisi gerçekten uzun senelerdir üzerine çalışıp, bir biçimde asıllaştıramadığımız ilk kampa yeterli rakamda oyuncu, yeni transferlerin yetişmesi mevzusunda beceriksizler yaşıyorduk. Bu yıl onu muvaffak olduk diyebiliriz. Yeni transferlerin bu sayede ekibe pozitif anlamda tesiri olduğu ve geçim sürecini evvelden atlatma kaderi doğdu. Bu noktada bu mutluluk verici bizler için. İkincisi de gerçekten çok genç bir kadroyla geldik. Altyapıdan bir hayli oyuncuyu öğretmenimizin, teknik takımımızın isteğiyle buraya getirmiştik. Bu oyuncuların da çok hoş bir biçimde geçim sağladığını gördük idmanlarda. Gerçekten deneyimli oyunculardan, abilerinden hiçbir noksanlarının olmadığını ve geçim sağladıklarına tanık olduk. Varsayıyorum birkaç tanesi İspanya kampına devam edecektir. Beşiktaş ve Türk futbolunun geleceği için çok pozitif bir şey bu. Çok uzun senelerdir Özkaynak kumpasından oyuncu çıkarmakta zorlanılan bir kumpas var Türkiye’de. Beşiktaş bunu en iyi beceren kulüplerden biri olmasına karşın uzun yarıyıl bu mevzuda beceriksiz kaldık. Artık her yıl Özkaynaktan emin rakamda oyuncu çıkarma niyetine adım adım erişiyoruz. Bu da bizim için en büyük mutluluk” diye konuştu.

“COŞKU VERİCİ BİR KADRO OLDU”

Transfer süreci hakkında da konuşan Kocadağ, “Genelde transfer süreçlerinde Beşiktaş’ı çok büyük mesullük altına sokmayacak, uzun sözleşmelerden sakınarak geldik. Halihazırda devam eden bazı sözleşmeler üzerimize yüktü. Bu yıl da yeniden maliyet anlamında bizi çok yormayacak, hem de ileride gerçekten para kazandıracak oyuncular üzerinde durduk. Zati teknik takım ve atletik direktörümüz; scout ekimiz, onlar teknik anlamda çalışmalarına geçen yıldan itibaren başlamışlardı. Bizler de sezon sonu bunları reelleştirdik. Gerçeğinde birinci tercilerimizi transfer ettik diyebiliriz. Hoş bir transfer yarıyılı oldu. İstediğimiz oyuncuları kadromuza kattık. Öğretmenimiz memnun, teknik takım memnun. Taraflarımızı heyecanlandıran transferler olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte kamp yarıyılında geçim sağlayan, gerçekten öğretmenimizin birbiri için savaşması gereken bir ekip kavrayışı var benim gördüğüm. Yeni transferlerde de bu ışığı görüyoruz. Allahın İzniyle umutluyum ekip ismine. Beşiktaşlı taraftarların da umutlu olduğunu düşünüyorum. Coşku verici bir kadro oldu. Öğretmenimiz yetersizleri görecek ve lige hazır olmaya çalışıyoruz. Lige hazır bir Beşiktaş olacak” açıklamasında bulundu.

“HEM YERLİ HEM DE YABANCI TRANSFERDE DEFTERİ KAPATMIŞ DEĞİLİZ”

Transfer defterini kapatmadıklarını belirten Kocadağ, “Bu mevzularda çalışmalar devam ediyor. Stoper dışında birkaç oyuncu daha var. Hem yerli hem de yabancı transferde defteri kapatmış değiliz. Çalışmalar devam ediyor. Öğretmen yetersizleri gördükçe arzını bildirecek, biz de bu noktada gereken adımları atacağız” dedi.

Rıdvan Yılmaz’ın transferi ile alakalı gelen suale ise Kocadağ, “Rıdvan ile ilgili yeni öneriler de gelebilir. Rıdvan bizim gerçekten emek verdiğimiz, onun da Beşiktaş’a emek verdiği bir genç kardeşimiz. Onun için hayırlısı neyse, Beşiktaş için hayırlısı neyse o kararı vereceğiz. Şu an için yeni bir öneri gelmesi gidişatında geçmiş öneriler gibi değerlendiririz, o noktada bir kasvet yok” yanıtını verdi.

“ALLAHIN İZNİYLE ŞAMPİYONLUK YOLUNDA İLERLEYECEĞİZ HEP BİRLİKTE”

Taraftarlara da ileti yollayan Kocadağ, “Avrupa’nın bir hayli yerinden geldiler ve tribünleri oldurdular. Ekibin arttalar her zaman. Bu noktada beceriksizliklerini hiçbir zaman sezdirmesinler bizlere. Bizim için ateşleyici bir efor oluyor bu. Allahın İzniyle şampiyonluk yolunda ilerleyeceğiz hep birlikte” biçiminde konuştu.