Beşiktaş'ta transfer stratejisi netleşti! Anderson Talisca, Alexander Sörloth...

Beşiktaş'ta transfer stratejisi netleşti! Anderson Talisca, Alexander Sörloth...

Bu sezon gayesiz kalan siyah beyazlılarda 2022-23 sezonunun taktiği netleşmeye başladı. Ekibin bütçesini yeni sezonda 25-30 milyon Euro seviyesinde yakalamayı amaçlayan Kartal, Avrupa’da çaba edemeyecek

Lig, Avrupa ve Türkiye Kupası’nda 2021-22’de umduğunu bulamayan Beşiktaş tüm tasarılarını 2022-23 için yaparken siyah beyazlıların yeni sezon taktiği netleşmeye başladı. Öncelikli olarak balanslı bir bütçe oluşturmak isteyen Beşiktaş’ın ilk amacı ekip bütçesini 25-30 milyon Euro seviyesinde yakalamak.

YÜKSEK ÜCRET YOK

Kiralık Batshuayi ve Pjanic ile Teixeira gibi yüksek ücretli futbolcular yerine gençler ve uygun maliyetli oyuncular seçim edilecek.

KOZU GENÇLERi

İdare ekibin yeni sezonda Avrupa’da çaba edemeyecek olmasını da avantajına çevirmek istiyor. Öz kaynaktan yetişen adlar, yeni oyuncularla, daha uygun sayıya oynayan futbolcularla galibiyet kovalanacak.

ISMAEL’E GÜVEN BÜTÜN

Siyah beyazlılarda Valerien Ismael’e olan güven bütün. Hatta idarede Fransız teknik adam ile yeni bir galibiyet öyküsü yazılabilmesi için acı çekilse dahi sabır gösterilmesi fikri dominant.

TALiSCA TASARIDA YOK 

Anderson Talisca: İsmi sık sık daha önceki kulübü ile anılsa da Beşiktaş’ın davranışı net; Talisca yeni sezon tasarılarında yok.

SÖRLOTH BEKLEMEDE

Alexander Sörloth: Beşiktaş, Norveçli golcü ile ilgileniyor ancak idare adım atabilmek için vaziyetinin netleşmesini bekliyor.

TEKLiFLER YETERSiZ

Rıdvan Yılmaz: Bir Hayli Avrupa kulübünün gündemine olmasına karşın şu ana kadar gelen öneriler kulübün temennilerinin çok altında.

RESMi ARZ OLMADI 

Alex Teixeira-Ersin Destanoğlu: Temennileri karşılayamayan Alex’e de Avrupa’nın yakından izlediği Ersin’e de fotoğrafı öneri yok.