Beşiktaş'ta Valerien Ismael'den Serdar Saatçı açıklaması! "Bir futbolcu yüzde yüzünü vermiyorsa..."

Beşiktaş'ta Valerien Ismael'den Serdar Saatçı açıklaması! "Bir futbolcu yüzde yüzünü vermiyorsa..."

Beşiktaş'ın Viktoria Plzen ile oynadığı hazırlık maçında 11 dakikada sonra oyundan alınmasına tepki göstererek soyunma odasına giden ve kadro dışı vazgeçilen Serdar Saatçı hakkında konuşan Teknik Direktör

Avusturya kampında tertip edilen basın buluşmasında sualleri cevaplayan Fransız teknik adam, Serdar Saatçı hakkında gelen suale de cevap verdi. 

Ismael, Viktoria Plzen maçında 72. dakikada oyuna aldığı Serdar'ı öfkelenerek 83. dakikada kenara alırken genç oyuncu trajik bir biçimde soyunma odasının yolunu yakalamıştı.

Serdar Saatçı, Valerien Ismael'in kararıyla kadro dışı vazgeçilirken Fransız çalıştırıcı mevzu hakkında ilk kere yaptığı açıklamada, "Burada olan her futbolcunun yüzde suratını vermesi gerekir. Beşiktaş'ın futbolcusu böyle olmalı... Bir futbolcu yüzde suratını vermiyorsa bende o futbolcu ile alakalı karar alırım" dedi.

Beşiktaşta Valerien Ismaelden Serdar Saatçı açıklaması Bir futbolcu yüzde yüzünü vermiyorsa...

NE OLMUŞTU?

Gayretin 72'nci dakikasında Ghezzal, NKoudou, Serdar Saatçı ve Necati Bilgiç; Emirhan Delibaş, Salih Uçan, Boyd ve Monteronun yerine oyuna dahil oldu.

Karşılaşmada 72'nci dakikada oyuna dahil olan Serdar Saatçı, Teknik Direktör Valerien Ismael tarafından 83'üncü dakikada oyundan geri alındı.

VALERİEN ISMAEL'DEN TEPKİ

Serdar Saatçı'nın temposuz oyununa öfkelenen Valerien Ismael, 19 yaşındaki korunmacıyı 11 dakika sonra kenara aldı.

DOLAYSIZ SOYUNMA ODASINA GİTTİ

Bu gidişata hiddetlenen genç korunmacı, yedek kulübesi yerine doğrudan soyunma odasının yolunu meblağken soyunma odasının kapısına tekme attığı bilindi.

KADRO DIŞI KARARI TWITTER’DAN DUYURULDU

Beşiktaş Kulübü, Twitter’dan Serdar Saatçı’nın vakitsiz olarak kadro dışı vazgeçildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Viktoria Plzen maçında, reyin içinde ve oyundan alındıktan sonra göstermiş olduğu tutum ve tutumları sebebiyle Serdar Saatçı kadro dışı vazgeçilmiştir. Serdar yarından bugün itibaren Ümraniye Nevzat Demir Tesislerimiz’de ekipten ayrı olarak çalışmalarına devam edecektir” denildi.