Beykoz'da engellileri darbeden sanık: Büyük bir terbiyesizlik yapmışım, ayıp etmişim

Beykoz'da engellileri darbeden sanık: Büyük bir terbiyesizlik yapmışım, ayıp etmişim

Beykoz Manililer Derneği'nde başkanı ve manilileri sopayla vurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 1'i tutuklu 2 sanığın mahkemesında duruşmada olay anına ait görüntüler izlendi. Görüntülerin izlenmesinin

Beykoz 3. Asliye Ceza Duruşmasi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Oğuzhan Arıcı, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle SEGBİS bağlandı. Tutuksuz sanık Musa Sezer'in de katıldığı mahkemede müştekiler Hasan Polat, Volkan Gider, Osman Odabaş da yer aldı. Mahkemede sanık avukatları ve müştekilerin avukatı Elçin Cemre Şencan da hazır bulundu. 

"BEN BÖYLE BİRİSİ DEĞİLİM"

Tutuklu sanık Oğuzhan Arıcı savunmasında eski ifadesini tekerrür ettiğini belirterek olay günü içkili olduğunu, konuta döndüğü sırada müşteki Hasan Polat'ı gördüğünü ve kendisinden sigara istediğini söyledi. Arıcı, müşteki Polat'a soru sorduğunu ve Polat'ın yanındaki bastonla kendisine vuracağını düşündüğünü kaydederek "Bu sebeple bastonu alarak kendisine vurmaya başladım. O kadar sarhoştum ki Volkan'ın tekerlekli sandalyesi benim ayağımın arka tarafına dokununca bana saldıracağını düşündüm. Daha doğrusu birinin bana vurduğunu düşündüm, bu sebeple 2-3 tane tokat attım. Video kayıtlarını izledim, kendimden çok utandım. Ben böyle birisi değilim" biçiminde konuştu.

Sanık Arıcı, olay günü sahte içki içtiğini, bu olaydan dolayı özür dilediğini ve kendi annesinin de manili olduğunu belirtti. 

"İÇKİLİYKEN AĞZIMDAN ÇIKTIYSA DA ANIMSAMIYORUM"

Tutuksuz sanık Musa Sezer ise savunmasına "Benim annem de yüzde 58 manilidir" diyerek başladı. Olay günü annesinin ücretini sürüklemek için dışarı çıktığını, dostlarıyla içki içtiğini ve derneğe gittiklerini kaydederek "Olay günü ben hiçbir şey yapmadım. Hiçbirine fiziki temasım yoktur. Olay ayrılsın diye tüple masaya vurdum. Tüp büfede vardı. Oğuzhan'ın elinden 2 sefer sopayı alan benim. Ben hakaret edip etmediğimi anımsamıyorum, içkiliyken ağzımdan çıktıysa anımsamıyorum" ifadelerini kullandı.

Duruşmada olaya ait görüntü kayıtları izlendi. Görüntülere ait söz alan müştekiler, görüntülerin ortada olduğunu ve destek etmeseler şu an burada olmayacaklarını belirtti. 

"ASLEN KASTEN ÖLDÜRMEYE GİDEN BİR EYLEMDİR"

Söz alan müşteki avukatı Elçin Cemre Şencan sanık savunmalarının kamera görüntüleriyle çeliştiğini vurgulayarak "Bu kapsamda esas alınabilecek tek hakikatlik kamera kayıtlarıdır" dedi. Şencan, "Ceza hukuku anlamında içkinin etkisindeyken kasıt derecesinde eylemlerinden sorumludur. Müvekkilimizin yürüyemediği, bedenen manili olduğu korunduğunda sanık Oğuzhan'ın eyleminin yaralama fiilini aşan aslen kasten öldürmeye giden bir eylemdir" biçiminde beyanda bulundu. 

"AYIP ETMİŞİM"

Görüntüleri izledikten sonra söz verilen tutuklu sanık Oğuzhan Arıcı, "Gördüğüm kadarıyla ben gerçekten büyük bir terbiyesizlik yapmışım. Ayıp etmişim, yazık günah" dedi. Cumhuriyet savcısı sanık Oğuzhan Arıcı'nın tutukluluk halinin devam etmesini istedi. Ara kararını açıklayan duruşma, olaya müdahale eden bekçinin şahit olarak dinlenmesine karar verdi. Sanık Oğuzhan Arıcı'nın tutukluluk halinin devamına karar veren duruşma, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

İDDİA BELGESİNDEN

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddia belgesinde, Oğuzhan Arıcı'nın 21 Haziran'da sopayla Beykoz Manililer Derneği Başkanı Hasan Polat'ı yaraladığı, Polat'ı kurtarmak için yanına giden öbür öbür manililer Osman Odabaş ve Volkan Gider'i de darp ettiği belirtiliyor. Sanık Arıcı'nın darp esnasında müştekilere "Hepinizi öldüreceğim" diyerek tehdit ettiği ifade ediliyor. İddia Belgesinde öbür sanık Musa Sezer'in de sanık Arıcı'yla fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiği, elindeki tüp ile masaya vurduğu ve müştekilere hakaret ettiği öne sürülüyor. İddia Belgesinde sanık Oğuzhan Arıcı'nın "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak gidişatta bulunan bireye karşı silahla kasten yaralama", "Tehdit" ve "Hakaret" suçlarından toplamda 3 sene 10 ay 15 günden 17 sene 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Öbür sanık Musa Sezer'in de "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak gidişatta bulunan bireye karşı silahla kasten yaralama" ve "Hakaret" suçlarından toplamda 3 sene 3 aydan 10 sene 6 aya kadar hapsi isteniyor.

Her saniyesi korkuya düşürdü! Manili yurttaşları darp ettilerdaha fazla video için : İlginize Sürükleyebilir Yunanistan'a net mesaj! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacı açıklamasıŞenol Güneş ve Nihat Özdemir zirvesinde son dakika! Herkes merakla bekliyordu...İstanbul ve çok sayıda kent alarmda! Dikkat: Çok güçlü olacak